Puikūs Lietuvos šokėjų pasirodymai Lenkijoje

Lenkijos Vroclavo mieste š. m. balandžio 30 d. įvyko WDSF pasaulio reitingo varžybos. Jose dalyvavo gausus būrys mūsų šalies sportininkų, kurių pasirodymai ir pasiekti rezultatai itin džiugina!

WDSF pasaulio reitingo suaugusiųjų standartinių šokių varžybų finale šoko net trys Lietuvos poros. Nugalėtojais tapo Georgijus Kalašnikovas ir Domilė Šemeškevičiūtė (Kauno “Kaspinas”), antrąją vietą iškovojo Karolis Burneikis ir Diana Epeykina (Kauno “Tvistas”), o penktąją – Edvardas Mašaro ir Gabija Lapševičiūtė (Vilniaus “Spindulys”).

Kitas vietas finale pasidalino Ukrainos ir Italijos šokėjai, o iš viso turnyre dalyvavo 16 duetų.

Pasaulio reitingo varžybų jaunimo amžiaus grupės nugalėtojais tapo Edvardas Mašaro ir Gabija Lapševičiūtė (Vilniaus “Spindulys”). Ketvirtąją vietą šios amžiaus grupės varžybose užėmė Raigardas Gedvilas ir Patricija Vičiūtė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”).

Tarp 25 jaunimo standartinių šokių programoje startavusių porų į pusfinalį taip pat pateko Pijus Palskys ir Ugnė Makarskaitė (Panevėžio “Rumba” – Kauno “Sūkurys”), kurie galutinėje įskaitoje užėmė 7-ąją vietą bei Neidas Lenkaitis ir Izabelė Žymančiūtė (Kauno “Kaspinas”), kuriems atiteko 9-oji vieta.

Neidas Lenkaitis ir Izabelė Žymančiūtė (Kauno “Kaspinas”) triumfavo jaunių II amžiaus grupės standartinių šokių varžybose – jiems atiteko nugalėtojų taurės. Šios amžiaus grupės bronzą iškovojo Matas Puplevičius ir Gabija Vilčiauskaitė (Kauno “Dance Innovation Team”). Šokėjai iš Vilniaus – Maksim Sidelskij ir Gabrielė Grušaitė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”) – šioje programoje buvo ketvirti; o šiauliečiams Gustui Beinorui ir Vėjai Beniušytei (Šiaulių “Šypsena”) atiteko penktoji vieta. Grupėje startavo 16 porų.

Tos pačios (jauniai II) amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių programos finale taip pat net trys poros buvo iš Lietuvos. Programos sidabrą iškovojo Vakaris Bilčius ir Melani Bartosevič (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”), bronzą – Gustas Beinoras ir Vėja Beniušytė (Šiaulių “Šypsena”). Šeštoji šios programos vieta buvo skirta Gustui Dovydaičiui ir Gretai Sokolnikaitei (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”). Grupėje varžėsi 19 duetų.

Dvi mūsų šalies poros (tarp 25 startavusių) varžėsi jaunimo Lotynų Amerikos šokių varžybose. Nojus Mažūnavičius ir Agita Banytė (Vilniaus “Spindulys”) laimėjo bronzą, o Raigardas Gedvilas ir Patricija Vičiūtė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”) tapo ketvirtais.

Dar vienoje – WDSF jaunimo iki 21 m. amžiaus standartinių šokių – grupėje startavę E. Mašaro ir G. Lapševičiūtė ir čia pasipuošė medaliais – pora laimėjo bronzą. Šios grupės pusfinalyje šoko ir 10-ieji buvo Simas Sakalauskas ir Lauryta Abramovaitė (Vilniaus “Spindulys”).

Vilniaus “Spindulio” šokėjai užėmė net keturias vietas WDSF jaunimo iki 21 m. Lotynų Amerikos šokių varžybų finale. Nojus Mažūnavičius ir Agita Banytė iškovojo antrąją vietą, Simas Sakalauskas ir Lauryta Abramovaitė – penktąją, Oskaras Jonkarys ir Agnieška Ravdo – šeštąją, o Ignas Lipas ir Gabrielė Pluč – septintąją.

Vroclave vykusių varžybų parodomojoje programoje pasirodė ir du kartus pasaulio bei daugkartiniai Lietuvos čempionai Evaldas Sodeika ir Ieva Sodeikienė (Kauno “Kaspinas”).

Varžybose drauge su vertintojais iš Čekijos, Italijos, Lenkijos, Pietų Afrikos Respublikos, Sakartvelo ir Ukrainos dirbo teisėja iš Lietuvos Neringa Untulienė.