Šių metų Šiaurės šalių čempionatas vyko Taline

Dvi savaitgalio dienas Estijos sostinėje Taline vyko šių metų Šiaurės šalių čempionatas. Tradiciškai jame galėjo dalyvauti visų amžiaus grupių sportininkai, kurie varžėsi tiek individualioje, tiek komandinėje įskaitoje.

Komandinėje įskaitoje šiemet nugalėjo čempionato šeimininkai – Estijos šokėjai. Latvija buvo antra, o Lietuva užėmė trečiąją vietą.

Tačiau individualioje įskaitoje turime ir Šiaurės šalių čempionus, ir vicečempionus, ir bronzos medalių laimėtojus, ir finalininkus. Žinoma, nemažai porų šoko ir pusfinaliuose.

Bene daugiausiai taškų Lietuvai surinko jaunimo standartinių šokių šokėjai. Kristupas Mlinskas ir Liepa Rudnickaitė (Klaipėdos “DS dance” ir Kauno “Sūkurys”) tapo grupės nugalėtojais, o naujas duetas Pijus Palskys ir Anna Berzina (Kauno “Sūkurys” ir Panevėžio “Rumba”) paskelbti vicečempionais. Jaunimo standartinių šokių varžybose šoko 22 poros.

Šiaurės šalių čempionais tapo ir jaunučių II Lotynų Amerikos šokių šokėjai Rojus Strolia ir Mėta Misikonytė (Vilniaus “AJ dance”). Savo grupėje jie varžėsi su 18 porų.

Neatsiliko ir jaunučiai I grupės lotynistai. Armandas Tiurinas ir Ariana Rupšytė (Klaipėdos “DS dance” ir Klaipėdos “Žuvėdra”) taip pat tapo savo grupės nugalėtojais. Čia startavo 12 porų.

Antrąsias vietas čempionate iškovojo dar keturios mūsų šalies poros – iš viso laimėjome penkis sidabro medalių komplektus. Simonas Seikauskas ir Liucija Norušaitė (Kauno “Sūkurys” ir Panevėžio “Rumba”) buvo antri suaugusiųjų standartinių šokių varžybose (dalyvavo 11 porų), K. Mlinskas ir L. Rudnickaitė – jaunimo Lotynų Amerikos šokių varžybose (dalyvavo 27 poros), A. Tiurinas ir A. Rupšytė – jaunučių I standartinių šokių programoje (dalyvavo 17 porų), Tomas Rimkus ir Nerija Surblytė-Rimkienė (Kauno “Kaspinas”) – senjorų standartinių šokių turnyre (dalyvavo 14 porų).

Bronzos medalį turime tik vieną – jį parveža jaunių I standartinių šokių šokėjai Eimantas Vilčinskas ir Kira Volkova (Vilniaus “AJ dance”), kurie savo grupėje varžėsi tarp 30 porų. Šios grupės pusfinalyje taip pat šoko ir 8-ąją vietą jame užėmė Augustinas Markevičius ir Amelija Bazarova (Vilniaus “Cafe Latino”).

Jaunių I grupės Lotynų Amerikos šokių finale 4-ąją vietą užėmė Girius Ramašauskas ir Augustė Šliažaitė (Vilniaus “AJ dance”). Šios grupės pusfinalyje šokę E. Vilčinskas ir K. Volkova buvo įvertinti 10-ąja vietą. Grupėje startavo 27 duetai.

Jaunių II Lotynų Amerikos šokių programoje startavo didžiausias skaičius dalyvių – 40 porų. Kajus Astrauskas ir Kamilė Tkačenko (Klaipėdos “DS dance”) finale užėmė 5-ąją vietą. Mykolas Inta ir Fausta Rupšytė (Klaipėdos “Žuvėdra”) pusfinalyje buvo 9-ti, o Ignas Ratkevičius ir Liveta Spaustinaitytė (Šiaulių “Šypsena”) – 12-ti.

Dar viena 5-oji vieta finale atiteko dar vienam naujam duetui – jaunučių I grupės standarto šokėjams Joriui Baniuliui ir Simonai Jefimenkaitei (Jonavos “Bonus”).

Tuo tarpu M. Intai ir F. Rupšytei gerai sekėsi standartinių šokių programoje – čia tarp 38 startavusių porų, jie pateko į finalą ir užėmė 6-ąją vietą.

Suaugusiųjų Lotynų Amerikos šokių varžybose mūsų atstovai šoko pusfinalyje. Aleksandr Katalov ir Ieva Matulevičiūtė (Kauno “Dance4fun” ir Kauno “Žiburys”) užėmė 8-ąją vietą. Grupėje startavo 11 duetų.

Šiaurės šalių čempionate teisėjavo Estijos, Švedijos, Norvegijos, Suomijos, Latvijos, Lenkijos, Vokietijos, Danijos, Slovėnijos, PAR vertintojai. Visose komisijose dirbo ir teisėjas iš Lietuvos Vytautas Bankauskas.

Nuotrauka: http://www.KirklysEvent.com (ačiū! Visos varžybų nuotraukos!)