Šokiai įtraukia vis daugiau žinomų žmonių: aktorius Audrius Bružas – apie hiphopą!

„Šokis – tai judesys, o kol juda – tol gyva. Kol pasaulyje – molekulėse, ląstelėse, bet kokiose dalelėse – yra judesys, tol yra ir gyvastis.“ – filosofiškai, bet kartu ir žaismingai pokalbį apie hiphopą, batus ir knygas pradeda aktorius Audrius Bružas, kuris turi ir daugeliui nežinomą amplua – vadovauja įdomios koncepcijos parduotuvei, įsikūrusiai Vilniaus Užupyje – „Sneakers & Readers“. „Sportbačiai & Skaitytojai“ jungia dalykus, kurie, atrodo, visai nedera kartu, tačiau Audrius Bružas ne tik pats yra įsitikinęs, kad dera puikiai, bet geba tuo įtikinti ir kitus.

„Sakyčiau ideali proporcija yra suderinti kūną su intelektu, su žiniomis, su žingeidumu, su pažinimu – tai yra tobulas derinys. Sveikame kūne – sveika siela!“ – pritardamas senovės romėnų posakiui užtikrintai sako A. Bružas. „Jeigu sportininkas yra visiškai be akiračio, tai ir judesys bus sausas, necharakteringas, o, jeigu intelektualas tik sėdi su knyga ir visai nejuda, tai ir kūnas bus nepaslankus gyvenimui.“ – pašnekovas galutinai argumentuoja, kad sportbačiai ir knygos puikiai dera ne tik vienoje parduotuvėje, bet ir gyvenime.

Šio pokalbio priežastimi tapo dar viena netikėta dermė – bendrystė su hiphopo šokiu…

Šokis yra gražu ir įkvepia – tiek asmeniškai, tiek visą mūsų „Sneakеrs & Readers“ komandą. Įkvepia, kad žmonės ne griauna, daužo, laužo, o šoka ir juda į priekį. Ir būtent hiphopo šokis man yra labai gražus. Mūsų parduotuvėje yra ir šio stiliaus rūbų, tad partnerystė su šokėjais natūraliai susiklostė, nes viskas mumyse yra bendra – viskas apie judesį, viskas apie laisvę!

Net nežinau, nuo ko ir kada prasidėjo artimesnis bendravimas su hiphoperiais – prasidėjo turbūt pokalbiuose apie šokį. Tada pradėjome akyliau stebėti, kas vyksta, kur vyksta, gal ką galima būtų įdomaus sukurti… Ir taip žingsnis po žingsnio, ingredientas po ingrediento… Pasižiūrėję į šokančius žmones supratome, kad galime mes šokti visi kartu.

Taip ir įsteigėte pagrindinį prizą šių metų Lietuvos hiphopo čempionate?

Hiphopas yra vienas iš šokio žanrų. Žinoma, galbūt galėjo būti ir koks nors kitas stilius ar bet kokie kiti dalykai, susiję su judesiu – greitas ar lėtas ėjimas, sklandymas, važiavimas dviračiu, ėjimas pasivaikščioti su vaiku ar su šuniuku, su mylima moterimi ar su mylimu vyru… Bet prilipo man hiphopas.

Šokis yra progresas, o mums gera yra matyti progresuojančius, talentingus žmones, ne regresuojančius. „Sneakers & Readers“ taip pat yra gyviems, judantiems žmonėms. Netgi, sakyčiau – žmonėms su polėkiu, kuriems nėra svetimi žodžiai „estetika“, „stilius“. Hiphopas irgi apie tai… (šypsosi).

Todėl šių metų čempionato nugalėtojui ar nugalėtojai ir dovanojate kelionę į hiphopo turnyrą bei festivalį Nyderlandų sostinėje „Summer Dance Forever“. O kodėl į Amsterdamą?

O kodėl, jeigu siunčiame geriausią Lietuvos šokėją, tai ne į pačią geriausią vietą? Mano žiniomis, Amsterdamas, jeigu kalbame apie Europą, yra viena iš hiphopo mekų. Geriausias Lietuvos šokėjas vyks į geriausią festivalį, kuriame gaus įkvėpimo, praplės akiratį, gerai praleis laiką. Kiekvienoje erdvėje, kurioje mes dar nesame buvę, visada galima atrasti kažką naujo. Toks sumanymas atsirado visiškai natūraliai – jeigu kopi į kalnus, tai nori užkopti į Everestą.

„Sneakers & Readers“ džiaugiasi talentais ir prisideda iš savo pusės tiek emociškai, tiek finansiškai. Norime, kad jaunimas šoktų, klestėtų, džiaugtųsi! Norėtų laimėti ir kitais metais – turėtų tokią siekiamybę bei tikslą.

Jeigu mes turime galimybę, sakyčiau, įduoti pasą gerai, jaunai ir sveikai kartai daryti gražius dalykus, tai mes taip ir veikiam – palaikom! Galima, žinoma, paremti ir aplodismentais… Bet mes norime padėti jauniems žmonėms finansiškai. Norime sukurti jaunimui galimybę – galbūt čempionu ar čempione taps nedirbantis žmogus – moksleivis, studentas…

Labai vertinate Lietuvos jaunuosius šokėjus?

Taip! Kaip žmonės juda, aš jau stebėjau keliolika, o gal net dvidešimt metų. Anksčiau man nelabai patikdavo, tačiau regiu, kaip per tuos metus įvyko tobulėjimas ir šiandien Lietuvos šokėjai labai pilnavertiškai juda pasauliniame kontekste.

Gal kai kurie yra greitesni, labiau sprogstančios energijos, bet drąsiai galima teigti, su bet kuria pasaulio žvaigžde lietuviai galėtų šokti, nes juda puikiai! Įvyko tam tikras cikliškumas – buvo mohikanai, kurie pradėjo pirmieji: jau tada puikiai judėjo, įkvėpė kitus ir sukūrė visą struktūrą.

Manau, kad dabar šokio srityje yra įvykusi evoliucija – ir labai gera evoliucija!