Du aukso ir vienas sidabro medalis iškovoti Kipre!

Kurortiniame Kipro mieste Larnakoje savaitgalį įvyko WDSF pasaulio reitingo varžybos, kuriose dalyvavo nemažai Lietuvos šokėjų. Į Lietuvą mūsų sportininkai parveža du aukso, vieną sidabro medalius ir net kelias finalines vietas.

Puikiai Kipre pasirodė suaugusieji šokėjai. Simonas Seikauskas ir Liucija Norušaitė (Kauno “Sūkurys” ir Panevėžio “Rumba”) iškovojo 1-ąją vietą WDSF International Open standartinių šokių varžybose. Visi poros šokiai buvo įvertinti pirmosiomis vietomis. Finale S. Seikauskas ir L. Norušaitė aplenkė Albanijos, Lenkijos, Čekijos, Ukrainos ir Prancūzijos šokėjus. Iš viso šioje grupėje startavo 22 poros.

Jaunimo amžiaus grupės standartinių šokių varžybų 1-oji vieta atiteko Pijui Palskiui ir Ugnei Makarskaitei (Panevėžio “Rumba” ir Kauno “Sūkurys”) – visi poros šokiai taip pat buvo įvertinti pirmosiomis vietomis. 2-ąją vietą šioje grupėje iškovojo Kristupas Mlinskas ir Liepa Rudnickaitė (Klaipėdos “Žingsnis” ir Kauno “Sūkurys”), jiems poziciją nulėmė gerai atlikti lėtas valsas, tango ir fokstrotas. 6-ąją vietą šiame finale užėmė Augustas Lopeta ir Gabija Gumbrytė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”), kurių visus šokius teisėjai įvertino šeštosiomis vietomis.

Nedaug iki jaunimo grupės standartinių šokių finalo trūko Orestui Preidžiui ir Katrinai Motiejūnei (Panevėžio “Rumba”). Šokėjai pusfinalyje užėmė 8-ąją vietą. Iš viso grupės varžybas pradėjo 27 poros.

Jaunimo amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių varžybose 4-ąją vietą užėmė Kristupas Mlinskas ir Liepa Rudnickaitė (čia čia čia ir džaivas įvertinti trečiosiomis vietomis), o 5-ąją – Augustas Lopeta ir Gabija Gumbrytė (čia čia čia, rumba ir džaivas įvertinti ketvirtosiomis vietomis). Šioje programoje taip pat startavo 27 poros.

Pasaulio reitingo varžybose jaunių II amžiaus grupėje gerai pasirodė Ignas Ratkevičius ir Liveta Spaustinaitytė (Šiaulių “Šypsena”). Lotynų Amerikos šokių varžybų finale duetas užėmė 4-ąją vietą (samba ir rumba įvertinta trečiosiomis vietomis), o standartinių šokių – 6-ąją (penktąsias vietas teisėjai skyrė už lėtą fokstrotą ir kvikstepą). Jaunių II varžybose atitinkamai startavo 16 ir 12 porų.

Varžybose Kipre dalyvavo ne tik Lietuvos šokėjai, vertinimo komisijose dirbo mūsų šalies vertintojas Donatas Vėželis.