U21 Lotynų Amerikos šokių Europos čempionatas: E. Krips ir N. Paškevičiūtė – finale!

Sekmadienį Latvijos sostinėje Rygoje tarptautinės sportinių šokių varžybos “Baltic Grand Prix 2023” baigėsi WDSF jaunimo iki 21 m. Lotynų Amerikos šokių Europos čempionato kovomis.

Lietuvai šiame čempionate atstovavo trys duetai. Geriausiai tarp jų sekėsi Eitan Krips ir Neringai Paškevičiūtei (Vilniaus “DaVi”). Šokėjai pateko į turnyro finalą ir galutinėje įskaitoje užėmė 6-ąją vietą. Beje, iki aukštesnės vietos Eitan ir Neringai pritrūko labai nedaug: tiek mūsiškiai, tiek 5-oje vietoje buvęs duetas iš Vokietijos Demid Anisimov ir Giuliana Domingues da Silva finale surinko vienodą balų skaičių – po 27. Mūsų poros pasodoblis buvo įvertintas 4-ąja, džaivas – 5-ąja, o kiti šokiai – 6-osiomis vietomis. Iš pusfinalio į finalą E. Krips ir N. Paškevičiūtė pateko trečiuoju numeriu.

Tuo tarpu Valerii Shylo ir Beatričė Rupšlaukytė (Vilniaus “Ratuto”) šoko čempionato pusfinalyje ir galutinėje įskaitoje buvo arti finalo – užėmė 8-ąją vietą. Visuose šių varžybų turuose teisėjai stabiliai vertino visus penkis V. Shylo ir B. Rupšlaukytės šokius.

Nenuilstantys ir beveik visuose galimuose čempionatuose šiemet Lietuvai atstovavę Kristupas Mlinskas ir Liepa Rudnickaitė (Klaipėdos “DS dance” ir Kauno “Sūkurys”) su Lenkijos šokėjais pasidalino 14 – 15-ąją vietas. Bene palankiausiai šiame Europos čempionate teisėjai vertino jaunos poros sambą ir rumbą.

Iš viso paskutiniame šių metų turnyre dėl Europos titulo varžėsi 43 poros. Nugalėtojais tapo Armėnijos šokėjai Yaroslav Kiselev ir Sofia Filiphuk, sidabru pasipuošė duetas iš Italijos Luigi La Rocca ir Marika Maria Scerra, bronza – Ukrainos sportininkai Maksym Prannychuk ir Anna Kushnir. Ketvirtoji turnyro vieta atiteko dar vienai porai iš Italijos – Vincenzo Rizzo ir Adrianai Franceskai Comparetto.

Europos čempionate vertintojais dirbo teisėjai iš Austrijos, Rumunijos, Suomijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Italijos ir Armėnijos. Komisijoje taip pat dirbo Lietuvos teisėja Neringa Untulienė.

Nuotrauka: http://www.KirklysEvent.com (visos varžybų Rygoje nuotraukos!)