Elbinge įvyko “Baltic Cup 2023”

Daug Lietuvos šokėjų šį savaitgalį leido Lenkijoje – Elbinge vyko tradicinis, jau 26-ąjį kartą surengtas, sportinių šokių turnyras “Baltic Cup”. Čia mes iškovojome ir ne vieną medalį, ir daug finalinių vietų!

Bene, smagiausiai Lietuvos sportininkams sekėsi WDSF Rising Stars Lotynų Amerikos šokių varžybose – mūsiškiams atiteko ir 1-oji, ir 2-oji vieta. Debiutuojantis duetas Augustinas Trinkus ir Gabrielė Bartkutė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”) buvo pirmi, o Karolis Čeburnis ir Lauryta Abramovaitė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”) – 2-ti.

A. Trinkaus ir G. Barkutės visi šokiai finale įvertinti pirmosiomis vietomis, o K. Čeburnis ir L. Abramovaitė, teisėjų nuomone, finale geriausiai atliko čia čia čia ir džaivą. Šioje grupėje varžėsi 11 porų.

Apdovanoti iš Lenkijos grįžta ir mūsų senjorai, tarp kurių beveik visos startavusios poros šoko finaluose arba buvo labai arti jų. Tomas Rimkus ir Nerija Surblytė-Rimkienė (Kauno “Kaspinas”) užėmė 1-ąją vietą senjorai II amžiaus grupės standartinių šokių varžybose; Mindaugas Baškys ir Mika Šimkūnaitė (Vilniaus “Spindulys”) taip pat užėmė 1-ąją vietą senjorai III Lotynų Amerikos šokių turnyre. Tuo tarpu Rolandas Lydekaitis ir Viktorija Lėgaudaitė-Lydekaitienė (Kauno “Sūkyrys”) buvo 2-ti senjorai I standartinių šokių grupėje, o senjorai III standartinių šokių grupės 5-oji vieta atiteko Artūrui Grebliauskui ir Beatai Grebliauskienei (Kauno “Sūkurys”).

Senjorų II standartinių šokių pusfinalyje 7-ąją vietą užėmė Artūras Bučinskas ir Audrė Bučinskienė (Vilniaus “DaVi”). Senjorų grupėse varžėsi 14, 11, 7 ir 16 porų.

WDSF jaunimo amžiaus grupių finaluose mūsiškiams taip pat sekėsi neblogai. Kristupas Mlinskas ir Liepa Rudnickaitė (Klaipėdos “Žingsnis” ir Kauno “Sūkurys”) standartinių šokių varžybose buvo 3-ti, o Lotynų Amerikos šokių – 4-ti. Pastarojoje grupėje K. Čeburnis ir L. Abramovaitė užėmė 5-ają vietą.

Standartinių šokių varžybų jaunimo grupės pusfinalyje Gvidas Čepaitis ir Armantė Žagelytė (Kauno “Rolo”) buvo 11-ti. Jaunimo varžybose šoko 32 ir 27 duetai.

WDSF jaunių II standartinių šokių varžybų finale Adrian Donskich ir Ugnė Matukevičiūtė (Vilniaus Cafe Latino”) buvo 4-ti, Tauras Grigaliūnas ir Smiltė Barysaitė (Vilniaus “Šokio technikos akademija” ir Kauno “Tvistas”) – 5 ti. 10-ają vietą pusfinalyje užėmė Vincentas Mozūra ir Vanesa Šustikaitė (Vilniaus “Cafe Latino”).

Jaunių II Lotynų Amerikos šokių varžybose 4-ieji buvo Kajus Astrauskas ir Kamilė Tkačenko (Klaipėdos “Žingsnis”), 6-ieji – T. Grigaliūnas ir S. Barysaitė, o 13-ieji pusfinalyje – A. Donskich ir U. Matukevičiūtė. Jaunių grupėse varžėsi 22 ir 29 poros.

Suaugusiems šokėjams Lenkijoje surengtos WDSF World Open kategorijos varžybos. Nors šį kartą vietų ant podiumo teisėjai mūsiškiams nepaskyrė, Simonas Seikauskas ir Liucija Norušaitė (Kauno “Sūkurys” ir Panevėžio “Rumba”) užėmė 5-ają vietą tarp 49 varžovų porų bei surinko 172,200 balo. Nors finale vertintojai geriausius balus S. Seikauskui ir L. Norušaitei skyrė už kvikstepą, visgi visi dueto šokiai vertinti daugmaž stabiliu balų skaičiumi.

Lotynų Amerikos šokių pusfinalyje 8-ieji buvo Einoras Degutis ir Ugnė Bliujūtė (Gargždų “Rolina” ir Kauno “Sūkurys”), 13-ieji – A. Trinkus ir G. Barkutė. Šiose varžybose šoko 33 poros.

Suaugusiųjų grupės standartinių šokių medalius atitinkamai pasidalino D. Mycka ir M. Freiberga iš Lenkijos, K. Pavlov ir K. Shinkariuk iš Albanijos, M. Brzozowski ir J. Mozdzonek taip pat iš Lenkijos. Lotynų Amerikos šokių grupės medalininkais tapo J. Lipowski ir T. Kucerova iš Čekijos, E. Testa ir F. Brezzo iš Italijos, B. Lewandowski ir A. Walachowska iš Lenkijos.

Didelėje “Baltic Cup 2023” teisėjų komandoje dirbo vertintojas iš Lietuvos Donatas Vėželis.