WDSF pasaulio reitingo varžybos Lenkijoje

Lenkijos Glivicės mieste jau nebe pirmą kartą buvo surengtos WDSF pasaulio reitingo varžybos “Silesia Open 2023”. Nors netoli Lietuvos, tačiau, baigiantis sezonui, jose dalyvavo nedaug mūsų šalies sportininkų. Nepaisant to, iškovoti ir aukso, ir bronzos apdovanojimai!

WDSF jaunimo amžiaus grupės standartinių šokių varžybų nugalėtojais Glivicėje tapo Pijus Palskys ir Ugnė Makarskaitė (Panevėžio “Rumba” ir Kauno “Sūkurys”), kurių visi šokiai finale įvertinti pirmosiomis vietomis. 3-ąją vietą šioje grupėje iškovojo Pranas Mitkus ir Justė Jančiūnaitė (Vilniaus “DaVi”), finale geriausiai atlikę tango ir fokstrotą (antrosios vietos)

Grupėje iš viso varžėsi 22 poros. Sidabras iškeliavo į Bulgariją, o finale dar šoko du Lenkijos ir vienas Latvijos duetas.

Pranas Mitkus ir Justė Jančiūnaitė dar vieną bronzą laimėjo WDSF jaunimo Lotynų Amerikos šokių varžybose (už rumbą porai finale buvo skirta antroji vieta). Šį kartą – tarp 26 porų. Finale atitinkamai išsidėstė sportininkai iš Bulgarijos, Latvijos, Lenkijos, Slovėnijos ir Italijos.

Suaugusieji sportininkai Glivicėje dalyvavo WDSF International Open turnyre. Čia tiek standartinių, tiek Lotynų Amerikos šokių varžybose startavę Einoras Degutis ir Ugnė Bliujūtė (Gargždų “Rolina” ir Kauno “Sūkurys”) pateko į pusfinalius. Lotynuose jie buvo 7-ti tarp 34 porų (iki finalo šį kartą Einorui ir Ugnei pritrūko vos vieno teisėjų vertinimo balo), o standarte – 10-ti tarp 37 duetų.

7-oji vieta WDSF jaunimo iki 21 m. amžiaus standartinių šokių varžybose atiteko ir Ryčiui Skindzerai bei Agatai Pavlovai (Kauno “Sūkurys”). Nuo finalo juos taip pat skyrė tik vienas teisėjų vertinimo balas. Iš viso grupėje startavo 17 porų.

Be Lietuvos šokėjų į Lenkiją vyko ir teisėjai. Sportininkus Glivicėje vertino Donatas Vėželis, o vyriausuoju vertintoju dirbo Martynas Kūra.

Glivicėje buvo surengtos ir Europos reitingo (DSE) varžybos jaunučiams bei jauniams, kur mūsų poros pateko į finalus. Rezultatais pasidalinsime netrukus, kai tik jie bus oficialiai patvirtinti.