Breiko rinktinės stovykla Anykščiuose

Birželio 10 – 12 dienomis Anykščiuose vyko Lietuvos breiko rinktinės olimpinė stovykla. Stovykloje dalyvauti buvo pakviesti šių metų Lietuvos čempionate prizines vietas (nuo 1-osios iki 4-osios) užėmę visų amžiaus grupių šokėjai, o taip pat breiko studijos delegavo ir kitus perspektyvius sportininkus.

Kaip sakė LSŠF Breiko lygos direktorius Laurynas Žakevičius, tiek šokėjai, tiek iš užsienio atvykę treneriai liko patenkinti renginiu ir įvykusiomis paskaitomis bei treniruotėmis. “Iš viso stovykloje dalyvavo 26 šokėjai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių klubų.” – vardino L. Žakevičius.

Stovykloje treniruotes vedė treneris iš Nyderlandų Virgil Dey – Bboy Skydhief ir treneris iš Jungtinės Karalystės Kevin Gopie – Bboy Renegade. V. Dey stovyklos metu skatino Lietuvos šokėjus burtis į komandas, treniruotis kartu: “Kartu kūrybiškumą ar atletiškumą galėsite tobulinti daug sparčaiu, nes kiekvieną dieną norėsite vienas kitą pranokti.” Tuo tarpu K. Gopie, stovyklai baigiantis, kvietė jaunuosius sportininkus pagalvoti apie ateitį ir ją suplanuoti: “Kur tu nori atsidurti po trejų metų? Aiškaus savo tikslo supratimas ir nuoseklus jo siekimas tiek individualiai, tiek su visa bendruomene padės pasiekti to tikslo.”

Be specializuotų breiko treniruočių, stovykos metu buvo skiriamas dėmesys ir kitoms šokėjams aktualioms temoms. LSŠF partneriai – Lietuvos sporto universitetas – atvyko su mobilia sporto tyrimų laboratorija ir visi dalyviai turėjo galimybę atlikti testus, gauti atsakymus ir rekomendacijas, reikalingas tolimesniam tobulėjimui. Taip pat paskaitą breikeriams skaitė Lietuvos antodopingo agentūros komanda.