Auksas, sidabras ir bronza iškovoti Estijoje

Estijos Tartu mieste įvyko WDSF pasaulio reitingo varžybos jaunimo, jaunimo iki 21 m., jaunių II ir jaunių I amžiaus grupių šokėjams. Šiose varžybose dalyvavo keliolika Lietuvos porų ir daugelis jų pradžiugino puikiais rezultatais.

WDSF jaunimo amžiaus grupėje varžybose “Tartu Open 2022” absoliučiai geriausiais tapo Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė (Klaipėdos “Žingsnis” ir Vilniaus “Ratuto”). Jie iškovojo 1 – ąsias vietas tiek standartinių, tiek Lotynų Amerikos šokių programose – visi mūsų dueto šokiai buvo įvertinti tik pirmosiomis vietomis.

Jaunimo amžiaus grupių varžybų pusfinaliuose šoko Erikas Rutavičius ir Aneta Zenovič (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”), kurie užėmė 7-ąją vietą Lotynų Amerikos šokių varžybose, bei Kajus Brazdeikis ir Aurėja Blinstrubytė (Klaipėdos “Žingsnis”), kurie standartinių šokių varžybose buvo 9-ti. Lotynų Amerikos šokių programoje ir standartinių šokių programoje atitinkamai startavo po 17 ir 14 porų.

WDSF jaunimo iki 21 m. amžiaus grupėje puikiai pasirodė Laurynas Makarovas ir Kotryna Ambrazevičiūtė (Vilniaus “Juventos”). Lotynų Amerikos šokių varžybose jie tapo nugalėtojais ir užėmė 1-ąją vietą (visi šokiai įvertinti pirmosiomis vietomis), o standartinių šokių varžybose buvo antri (vieno šokio vertinimo pritrūko iki pirmosios vietos).

Šios amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių varžybų finale 3-ąją vietą iškovojo Erikas Rutavičius ir Aneta Zenovič (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”). Standartinių šokių varžybų pusfinalyje 7-oji vieta atiteko Ryčiui Skindzerai ir Agatai Pavlovai (Kauno “Sūkurys”). Grupėje varžybas pradėjo po atitinkamai 6 ir 8 poras.

Gausiai susirinkusiose WDSF jaunių II amžiaus grupėse Lietuvos sportininkai šoko tiek finaluose, tiek pusfinaliuose.

Šios amžiaus grupės standartinių šokių varžybų finale 4-ąją vietą užėmė Gustas Beinoras ir Vėja Beniušytė (Šiaulių “Šypsena”).

7-ieji pusfinalyje buvo Aleksandr Kutskij ir Urtė Pabrėžaitė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”), o 10-11 – ąją vietas su latviais pasidalino Jonas Vilčiauskas ir Danielė Vilčiauskaitė (Šiaulių “Šypsena”). Grupėje varžėsi 18 porų.

Jaunių II Lotynų Amerikos šokių varžybų 4-oji vieta atiteko Povilui Dovydaičiui ir Emilijai Karaliūtei (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”), o 5-oji – Gustui Beinorui ir Vėjai Beniušytei (Šiaulių “Šypsena”).

9 – ojoje vietoje grupės pusfinalyje buvo Ignas Ratkevičius ir Liveta Spaustinaitytė (Šiaulių “Šypsena”), 11-12 – ąją su Latvijos šokėjais pasidalino Aleksandr Kutskij ir Urtė Pabrėžaitė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”). Grupėje varžėsi 20 porų.

Varžybose “Tartu Open 2022” dirbo Lietuvos vertintojai Martynas Kūra ir Neringa Untulienė.