WDSF ir DSE reitingų varžybos Austrijoje

Austrijos Vysendorfo mieste savaitgalį įvyko WDSF ir DSE reitingų varžybos “Pyramid Cup 2024”, taip pavadintos pagal įdomią ir žavią vietą, kurioje vyksta turnyras. Iš Lietuvos į Austriją vyko nemažai porų, kurios šiandien parveža namo keturis sidabro ir du bronzos medalius.

WDSF jaunimo standartinių šokių varžybose 2-ąją vietą užėmė Kristupas Mlinskas ir Liepa Rudnickaitė (Klaipėdos “DS dance” ir Kauno “Sūkurys”), kuriuos tarp 36 startavusių porų pavyko aplenkti tik Ispanijos atstovams A. Hernandez ir E. Ulčinaitei. Šios grupės pusfinalyje šoko dar dvi mūsų šalies poros: Orestas Preidys ir Katrina Motiejūnė (Panevėžio “Rumba”) buvo 8-ti, o Adomas Abugelis ir Viltė Zuzevičiūtė (Kauno Editos Daniūtės šokių studija) – 9-ti.

Sidabro medalius iškovojo ir Rising Starts varžybose dalyvavę mūsų šokėjai: tiek standartinių, tiek Lotynų Amerikos šokių.

Standartinių šokių varžybose 2-ieji buvo Domantas Balevičius ir Dominyka Brantaitė (Kauno “Duetas”), o Lotynų Amerikos šokių – Valerii Shylo ir Beatričė Rupšlaukytė (Vilniaus “Ratuto”). Tiek Domantas ir Dominyka, tiek Valerii ir Beatričė finale surinko po 11 taškų, tačiau standartiniuose šokiuose mūsiškiai stabiliai buvo vertinami antrosiomis vietomis ir tik kvikstepas – trečiąja, o Lotynų Amerikos šokiuose vertinimai išsibarstė – Valerii ir Beatričė buvo įvertinti dviem pirmosiomis, dviem antrosiomis ir viena penktąja vieta. Varžybose atitinkamai startavo 53 ir 51 duetas. Rising Stars varžybų pusfinaliuose A. Abugelis ir V. Zuzevičiūtė užėmė 10-ąją (standartiniai šokiai), o Vėjas Žilinskis ir Austėja Krapikaitė (Kauno “Sūkurys” ir Elektrėnų “Reveransas”) – 11-ąją vietą (Lotynų Amerikos šokiai).

Nuo vyresnių šokėjų neatsiliko ir mūsų jauniai I amžiaus grupės sportininkai, kurie Austrijoje varžėsi DSE Europos reitingo Lotynų Amerikos šokių varžybose. Dominykas Patapavičius ir Guostė Banytė (Vilniaus “Spindulys”) taip pat džiaugėsi sidabru, turnyre aplenkę 20 kitų porų (iš viso startavo 22 duetai).

Trečiosios vietos Lietuvos šokėjams atiteko suaugusiųjų standartinių ir jaunimo Lotynų Amerikos šokių varžybose.

Suaugusiųjų International Open standartinių šokių finale Simonas Seikauskas ir Liucija Norušaitė (Kauno “Sūkurys” ir Panevėžio “Rumba”) pasipuošė bronza, o juos aplenkti pavyko tik Latvijos čempionais praėjusį savaitgalį tapusiems V. Shurin ir A. Meshkovai bei Vokietijos atstovams Y. Boldysh ir I. Averinai. Šios grupės ketvirtfinalyje tarp 53 porų varžėsi ir 15-ąją vietą jame užėmė D. Balevičius ir D. Brantaitė.

Tuo tarpu įdomi padėtis susiklostė WDSF jaunimo Lotynų Amerikos šokių varžybose. Iš 55 dalyvavusių porų įdomiausia finalo dvikova vyko tarp Lietuvos šokėjų.

Karolis Čeburnis ir Smiltė Kozlovskytė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”) Austrijoje pasipuošė bronza, o K. Mlinskui ir L. Rudnickaitei finale atiteko 4-oji vieta. Karoliui ir Smiltei trečiąsias vietas teisėjai skyrė už rumbą, pasodoblį ir džaivą, o Kristupui ir Liepai – už sambą ir čia čia čia, tad finale mūsiškiai atitinkamai surinko 17 ir 18 taškų.

Itin daug senjorų šokėjų dėmesio sulaukusiose varžybose Austrijoje šį kartą geriausiai pasirodė mūsų senjorai III amžiaus grupės sportininkai Mindaugas Baškys ir Mika Šimkūnaitė (Vilniaus “Spindulys”). Jie šoko net du Lotynų Amerikos šokių turnyrus abi savaitgalio dienas ir abu kartus pusfinaliuose užėmė 8-ąsias vietas tarp 43 ir 36 dalyvavusių porų, itin mažai balų pritrūkę iki finalų.

Vysendorfe vyko ir suaugusiųjų Lotynų Amerikos šokių International Open kategorijos varžybose. Tarp 62 porų į pusfinalį pateko V. Shylo ir B. Rupšlaukytė, kurie galutinėje įskaitoje buvo 11-12 – ieji. Auksą čia laimėjo šeimininkai T. Grabenwoeger ir N. Cremar, sidabrą – vokiečiai D. Jenner ir E. Tuigunov, bronzą – italai M. Roncaglia ir I. K. Varalta.

Varžybose dirbo Lietuvos vertintojas Remigijus Suslavičius.