Baltic Grand Prix 2022: vienas auksas ir net keturios bronzos!

Š. m. rugsėjo 30 – spalio 2 dienomis Rygoje vyko tradicinis sportinių šokių turnyras “Baltic Grand Prix 2022”. Tiesa, šiemet jis buvo surengtas netradiciniu laiku: vietoje gruodžio mėnesio – spalio pradžioje. Nepaisant daugeliui kiek nepatogaus laiko, į Rygos Kipsalos parodų centre vykusias varžybas vyko nemažai sportininkų iš Lietuvos ir penkios mūsų poros grįžo su WDSF pasaulio reitingo grupių medaliais.

Kaip jau pastaruoju metu tampa įprasta, sau lygių varžybose nesutiko Edvardas Mašaro ir Gabija Lapševičiūtė (Vilniaus “Spindulys”). Duetas tapo WDSF jaunimo standartinių šokių varžybų nugalėtojais, laimėjęs visus penkis finalo šokius.

7-ąją vietą finale E. Mašaro ir G. Lapševičiūtė užėmė WDSF International Open suaugusiųjų amžiaus grupėje.

Jaunimo grupės pusfinalyje standartinius šokius šoko ir 9-10 – ąją vietas su šokėjais iš Ukrainos pasidalino Saulenis Česnauskas ir Eigintė Česnauskaitė (Kauno “Sūkurys”). Jaunimo amžiaus grupės standartinių šokių varžybose dalyvavo 21 pora, o suaugusiųjų – 29.

WDSF suaugusiųjų grupės Lotynų Amerikos šokių International Open kategorijos varžybose nudžiugino Einoro Degučio ir Ugnės Bliujūtės (Gargždų “Rolina”) pasirodymas. Šokėjai užėmė 3-ąją vietą tarp 29 startavusių porų. Visi poros šokiai buvo įvertinti trečiosiomis vietomis.

WDSF jaunimo amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių varžybose 3-ąją vietą iškovojo Valerii Shylo ir Smiltė Kozlovskytė (Vilniaus “Ratuto”). Mūsų jaunasis duetas finale taip pat buvo įvertintas trečiosiomis vietomis už kiekvieną šokį.

Šios grupės pusfinalyje varžėsi ir galutinėje įskaitoje 8-ąją vietą užėmė Nojus Mažūnavičius ir Agita Banytė (Vilniaus “Spindulys”). Jaunimo Lotynų Amerikos šokių programoje startavo 28 duetai.

WDSF senjorų standartinių šokių grupėse taip pat iškovoti du bronzos medaliai. Senjorai II amžiaus grupėje jais puošėsi Audrius Blažys ir Erika Blažienė (Šiaulių “Šypsena”), o senjorai III amžiaus grupėje – Artūras Grebliauskas ir Beata Grebliauskienė (Kauno “Sūkurys”). Šiose grupėse atitinkamai startavo 5 ir 10 porų.

WDSF suaugusiųjų International Open programose nugalėtojais šių metų Rygoje tapo D. Mycka ir M. Freiberga iš Lenkijos (standartiniai šokiai) bei M. B. Rohde ir S. Sorensen iš Danijos (Lotynų Amerikos šokiai).

Varžybose “Baltic Grand Prix 2022” teisėjavo Lietuvos vertintojai Martynas Kūra, Neringa Untulienė, Donatas Vėželis, Virginijus Visockas.

Už nuotrauką dėkojame www.GoodDance.PRO (visos nuotraukos iš Rygos!)