Lietuvos šokėjų triumfas Belgrade

Š. m. spalio 1 – 2 d. Serbijos sostinėje Belgrade vyko WDSF pasaulio reitingo varžybos “Beo Dance Open 2022”. Jose mūsų šaliai atstovavo keturi duetai ir visi jų šoko finaluose!

Geriausiai Serbijoje sekėsi jaunių II amžiaus grupės šokėjams Pranui Mitkui ir Justei Jančiūnaitei (Vilniaus “DaVi”). Jie tapo nugalėtojais standartinių šokių varžybose tarp 25 porų, o taip pat buvo geriausi ir Lotynų Amerikos šokių varžybose tarp 33 porų.

P. Mitkaus ir J. Jančiūnaitės laimėjimas buvo užtikrintas – visi abiejų finalų šokiai buvo įvertinti tik pirmosiomis vietomis.

Suaugusieji šokėjai Belgrade varžėsi WDSF World Open NS kategorijos standartinių šokių varžybose.

Čia tarp 49 startavusių porų Marco Bodini ir Kristina Charitonovaitė (Šiaulių “Šypsena” ir Vilniaus “Ratuto”) užėmė 2-ąją vietą (176,750 balo), Edgaras Baltaragis ir Indrė Baltaragė (Kauno “Rolo” ir Kauno “Sūkurys”) – 4-ąją vietą (170,150 balo), Simonas Seikauskas ir Liucija Norušaitė (Panevėžio “Rumba” ir Kauno “Sūkurys”) – 6-ąją (168,250 balo).

Varžybų nugalėtojais tapo Danijos šokėjai D. Kolobov ir S. Busk, bronza atiteko rumunams P. Rednic ir R. Lucaciu, į penktąją poziciją įsiterpė Kinijos sportininkai Y. Shaoyang ir Q. Chongxuan. Beje, varžybose gauti M. Bodini ir K. Charitonovaitės balai leido jiems pakilti į pirmąją WDSF suaugusiųjų standartinių šokių pasaulio reitingo lentelės poziciją.

Lietuvos teisėjų varžybose Serbijoje nebuvo.