Lietuvos jauniesiems šokėjams – WDSF varžybų medaliai ir lyderystė pasaulio reitinge

Praėjusį savaitgalį įvyko dar vienerios WDSF reitingo varžybos – šį kartą ir vėl netradiciniu laiku surengtas tradicinis turnyras “Tartu Open 2021”. Jame pirmą kartą pasaulio reitingo varžybos surengtos Jaunučių II ir Jaunių I amžiaus grupių šokėjams, o Jauniams II pradėti skaičiuoti ir pasaulio reitingo taškai.

Mūsų šalies sportininkai ne tik nuvyko į Estiją, bet ir grįžta iš jos su penkiais aukso, sidabro ir bronzos spalvų apdovanojimais bei pasaulio reitingo lentelės lyderių pozicijomis.

Geriausiai “Tartu Open 2021” pasirodė Jaunių II grupės šokėjai Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė (Klaipėdos “Žingsnis” – Vilniaus “Ratuto). Jie iškovojo pirmąsias vietas tiek standartinių, tiek Lotynų Amerikos šokių kategorijose.

Jaunių II grupės standartinių šokių programos sidabras taip pat atiteko Lietuvos šokėjams – Raigardui Gedvilui ir Patricijai Vičiūtei (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”). Grupės finale penktąją vietą užėmė Gustas Beinoras ir Vėja Beniušytė (Šiaulių “Šypsena”). Iš viso standartinių šokių programoje varžėsi 13 duetų.

Jaunių II Lotynų Amerikos šokių programoje bronzą laimėjo Povilas Dovydaitis ir Melani Bartosevič (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”). Dar dvi Lietuvos poros šoko šios programos pusfinalyje: R. Gedvilas ir P. Vičiūtė buvo 8-ti, G. Beinoras ir V. Beniušytė – 9-ti. Iš viso programoje varžėsi 17 porų.

Aukso medalį taip pat parveža Jaunių I grupės Lotynų Amerikos šokių programoje dalyvavę Gustas Dovydaitis ir Greta Sokolninkaitė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”). Varžybose jie įveikė dar devynis duetus iš Estijos ir Suomijos.

Šiuo metu iš 78 duetų į Jaunių II grupės Lotynų Amerikos šokių programos pasaulio reitingo dešimtuką patenka net keturios Lietuvos poros: K. Kūra ir E. G. Valiūnaitė – pirmoji vieta, P. Dovydaitis ir M. Bartosevič – trečioji vieta, R. Gedvilas ir P. Vičiūtė – aštuntoji vieta, G. Beinoras ir V. Beniušytė – devintoji vieta.

Panaši ir mums labai palanki situacija susiklostė šios grupės grupės standartinių šokių programos pasaulio reitingo lentelėje. Lyderių pozicijoje šiuo metu tarp 66 duetų yra K. Kūra ir E. G. Valiūnaitė, antroje vietoje – R. Gedvilas ir P. Vičiūtė, penktoje – G. Beinoras ir V. Beniušytė.