E. Mašaro ir G. Lapševičiūtė: jaunimo pasaulio čempionato bronza!

Kroatijos sostinėje Zagrebe ką tik pasibaigė 2022 m. WDSF jaunimo standartinių šokių pasaulio čempionatas. Puikiai čia sekėsi mūsų sportininkams!

Pasaulio čempionato bronzos medaliais Kroatijoje pasipuošė Lietuvos šokėjai Edvardas Mašaro ir Gabija Lapševičiūtė (Vilniaus “Spindulys”). Visi mūsų dueto šokiai planetos pirmenybių finale buvo įvertinti trečiosiomis vietomis, nors dalis teisėjų jiems skyrė ir pirmųjų, ir antrųjų vietų.

Beje, į finalą E. Mašaro ir G. Lapševičiūtė taip pat pateko be didesnių iššūkių, surinkdami beveik visus galimus teisėjų balsus. Ši bronza – jau antrasis toks poros apdovanojimas šiais metais: jaunimo Europos čempionate Rumunijoje prieš gerą mėnesį jie taip pat buvo treti.

Tuo tarpu mūsų šalies vicečempionai Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė (Klaipėdos “Žingsnis” ir Vilniaus “Ratuto”) pasaulio čempionate Kroatijoje užėmė 14-ąją vietą. Iki pusfinalio šį kartą duetui pritrūko penkių teisėjų vertinimo balų: K. Kūra ir E. G. Valiūnaitė ketvirtfinalyje surinko 19, o pusfinaliui šį kartą reikėjo 24. Geriausi mūsų dueto šokiai šiame čempionate buvo tango ir kvikstepas.

K. Kūra ir E. G. Valiūnaitė šiais metais sušoko jau trečiąjį pasaulio čempionatą. Dešimties šokių disciplinos planetos pirmenybėse Latvijoje ir Lotynų Amerikos šokių Europos pirmenybėse Armėnijoje jiems pavyko patekti į finalus.

WDSF jaunimo amžiaus grupės pasaulio čempionais ir vicečempionais tapo poros iš Rumunijos. Serban Constantin Clit ir Aurora Gioncada buvo pirmi, o Luca Teodor Butnaru ir Julia Denisa Bidica – antri. Kitas vietas finale atitinkamai pasidalino Azerbaidžano, Italijos ir Kazachstano sportininkai. Iš viso turnyre dalyvavo 57 poros.

Jaunimo šokėjams Zagrebe teisėjavo vertintojai iš Latvijos, Australijos, Kroatijos, Nyderlandų, Lenkijos, Italijos, Vokietijos, PAR. Komisijoje dirbo ir Lietuvos teisėja Neringa Untulienė.