Solo šokėjų debiutas WDSF pasaulio čempionate

Jau prieš kurį laiką pradėtos rengti WDSF pasaulio reitingo varžybos įvairaus amžiaus grupių solo šokėjams – nuo jaunučių iki senjorų – sulaukdavo didėjančio dalyvių skaičiaus, tačiau vis dar nebūdavo labai gausios nei šokėjų, nei geografine prasme. Tačiau praėjusį savaitgalį Ispanijos Kalvijos mieste, Maljorkos saloje, įvykęs 2023 m. WDSF solo šokėjų pasaulio čempionatas pralaužė ledus.

Šeštadienį ir sekmadienį vykusios varžybos leido įsitikinti, kad solo šokėjų pasaulyje yra daug ir jie yra puikiai pasiruošę.

Į solo pasaulio čempionatą vyko ir Lietuvos šokėjos. Šią iniciatyvą surengusi LSŠF lygos “Šokiai visiems” direktorė Lilija Bernatavičienė džiaugėsi, kad norinčių vykti atsirado taip pat beveik visose amžiaus grupėse – pasaulio čempionate startavome suaugusiųjų ir jaunimo kategorijose, o kartu vykusiose WDSF pasaulio reitingo varžybose – jaunučių, suaugusiųjų ir senjorų amžiaus grupėse.

Lietuvai WDSF pasaulio čempionate atstovavo Kauno Eglės Straleckaitės šokių studijos ir Kėdainių sportinių šokių klubo “Vilnis” šokėjos, kurias į čempionatą lydėjo trenerės Eglė Straleckaitė ir Natalija Tokareva.

WDSF Adult Solo Latin Female grupės pasaulio čempionate Raminta Linevienė (Kėdainių “Vilnis”) užėmė 17-ąją vietą, Silvija Stasiulevičiūtė (Kauno Eglės Straleckaitės šokių studija) – 20-ają vietą. Grupėje varžėsi 38 šokėjos iš 17 valstybių.

WDSF Youth Solo Latin Female grupės pasaulio čempionate Luknė Lazaitytė (Kauno Eglės Straleckaitės šokių studija) užėmė 32 – 33-ąją vietą tarp 63 šokėjų, atvykusių iš 19 valstybių.

Lotynų Amerikos šokių programoje šiose varžybose yra šokami visi penki šokiai – samba, čia čia čia, rumba, pasodoblis ir džaivas, šokėjas vertina devynių WDSF kategorijos teisėjų komisija (beje, šį kartą teisėjo iš Lietuvos pasaulio čempionate nebuvo), vyksta iškilminga čempionato atidarymo ceremonija. Čempionatas yra atviras – kiekviena valstybė gali deleguoti bet kokį norinčių dalyvauti šokėjų skaičių.