Edgaras ir Indrė Baltaragiai tapo profesionalų lygos šokėjais

Lietuvos sportinių šokių federacijos ir Pasaulio sportinių šokių federacijos profesionalų lygose nuo šiol startuos dar vienas puikus duetas. Iš mėgėjų gretų profesionalų keliu pasuko standartinių šokių atlikėjai Edgaras Baltaragis ir Indrė Kučinskaitė-Baltaragė.

Nuo 2010 m. kartu šokantys E. ir I. Baltaragiai dalyvavo beveik 350 turnyrų Lietuvoje ir užsienyje. Jau po trejų metų nuo bendros karjeros pradžios šokėjai pradėjo atstovauti mūsų šaliai pasaulio ir Europos čempionatuose, taurių varžybose.

2013 m. duetas pirmą kartą tapo 10 šokių programos Lietuvos čempionais ir šios pozicijos niekam neužleido penkerius metus. 2015 m. šokėjai gerai pasirodė tos pačios disciplinos Europos taurės varžybose, kur pateko į finalą.

Nors didžiąją dalį savo karjeros mėgėjų gretose Edgaras ir Indrė Baltaragiai buvo žinomi kaip dešimtkovininkai – šoko ir standartinius, ir Lotynų Amerikos šokius – 2019 m. jie pasirinko tik standartinių šokių programą ir kiekvienais metais stovėjo ant itin stipraus Lietuvos čempionato podiumo. Savo kolekcijoje pora turi penkis Lietuvos standartinių šokių čempionato bronzinius apdovanojimus.

Karjerą tarp mėgėjų E. ir I. Baltaragiai, atstovavę Kauno “Rolo” klubui, baigia aukšta nata. 2022 m. jie tapo pasaulio žaidynių Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Europos čempionato Rumunijoje dešimtuko šokėjais, o pasaulio reitingo lentelėje užėmė 6-ąją poziciją tarp beveik 1000 porų.

Ginant Lietuvos garbę tarp profesionalų, Edgarui ir Indrei Baltaragiams ant pečių kris nemenka atsakomybė, nes estafetę jie perima iš Vaidoto Lacičio ir Veronikos Golodnevos-Lacitienės, kurie neseniai triumfavo pasaulio ir Europos čempionatuose. Dar keleriais metais anksčiau pasaulio ir Europos standartinių šokių profesionalų čempionatų aukso medaliais puošėsi Lietuvos šokėjai Mirko Gozzoli ir Edita Daniūtė-Gozzoli bei Donatas Vėželis ir Lina Chatkevičiūtė-Vėželienė.

Į profesionalų lygą šokėjai paprastai nusprendžia pereiti, kuomet baigia mėgėjų karjerą, pradeda dirbti treneriais, tačiau nori tęsti dalyvavimą varžybose. Šiame lygmenyje turnyrų būna mažiau, tačiau jie vyksta įvairesnėse viso pasaulio arenose, sportininkai drąsiau ieško ir demonstruoja savą šokimo stilių.

Pirmasis startas profesionalų lygoje Edgaro ir Indrės Baltaragių laukia jau rugpjūčio mėnesį – jie varžysis atvirajame Vokietijos čempionate Štutgarte.