Europos Lotynų Amerikos šokių suaugusiųjų čempionatas

Italijai priklausančios Sardinijos salos sostinėje Kaljaryje vyko WDSF Europos Lotynų Amerikos šokių čempionatas. Jame dalyvavo 55 poros, o Lietuvai atstovavo Matas Lukašovas ir Rugilė Monginaitė (Kauno “Santaka”) bei Dominykas Daukšas ir Svetlana Azarova (Vilniaus “Ratuto”).

Abi mūsų poros pateko į čempionato antrąjį turą. M. Lukašovas ir R. Monginaitė 31 – 32-ąją vietas pasidalino su Latvijos šokėjais M. Kravčenko ir P. Kukute, o D. Daukšas ir S. Azarova 34 – 35-ąją vietas dalinosi su norvegais L. Eltervagu ir Z. Paraškevi.

Europos čempionato finale šoko Vokietijos, Rusijos, Prancūzijos, Vengrijos, Lenkijos ir Ispanijos atstovai. Pirmoji vieta atiteko Mariui A. Balanui ir Kristinai Mošenskai iš Vokietijos (196,166 balo), antroji – Andrejui Gusevui ir Verai Bondarevai iš Rusijos (190,542 balo), trečioji – Šarliui G. Šmitui ir Jelenai Salikovai iš Prancūzijos (186,877 balo). Ketvirtoje vietoje liko Vengrijai atstovaujantys A. Silvestri ir M. Varadi, penktoje – Lenkijos šokėjai E. Borchas ir A. Novak, šeštoje – ispanai G. Paskualiui ir R. Karne.

Atkakliausia kova vyko dėl bronzos medalio – trečiąją ir ketvirtąją vietas galutinėje įskaitoje teskyrė 0,45 balo.

Šiame turnyre teisėjavo vertintojai iš Rumunijos, Portugalijos, Kroatijos, Ispanijos, Vengrijos, Prancūzijos, Ukrainos, Rusijos, Lenkijos, Danijos, Italijos, Vokietijos.