Jaunimo Lotynų Amerikos šokių pasaulio čempionatas

Šeštadienį Rimini Fiera renginių erdvėje skambėjo Lotynų Amerikos ritmai – vyko 2022 m. jaunimo amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių pasaulio čempionatas.

Lietuvai šiame čempionate atstovavo Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė (Klaipėdos “Žingsnis” ir Vilniaus “Ratuto”) bei Rokas Kraucevičius ir Ilzė Kaminskaitė (Vilniaus “Judesys”).

K. Kūra ir E. G. Valiūnaitė galutinėje čempionato įskaitoje užėmė 21-ąją vietą. Iki pusfinalio mūsų šokėjams pritrūko ne tiek ir daug: ketvirtfinalyje jie surinko 14 teisėjų vertinimo balų, o pusfinaliui šį kartą reikėjo surinkti 22. Beveik kiekviena ketvirtfinalio vieta viena nuo kitos skyrėsi tik per vieną tašką.

R. Kraucevičius ir I. Kaminskaitė šoko čempionato aštuntfinalyje, kur užėmė 30-ąją vietą. Iki kito turo jiems taip pat reikėjo tik šiek tiek daugiau sėkmės: Lietuvos pora surinko 20 balų, o patekimui į ketvirtfinalį reikėjo surinkti 26. Šio turo porų vietas dažnai taip pat skyrė vos vieno taško skirtumas.

Šių metų pasaulio jaunimo Lotynų Amerikos šokių pasaulio čempionais tapo parketo šeimininkai – Italijos šokėjai Luigi La Rocca ir Marika Maria Scerra. Antrąją vietą užėmė rumunai Walter Bogdan Kostner ir Andreea Daiana Dumitru. Šokėjai iš Armėnijos Nikita Zemlianoy ir Ameliya Seferyan buvo treti. Finale nuo 4-osios iki 6-osios vietos išsidėstė Vengrijos, Moldovos ir Azerbaidžano sportininkai.

Iš viso pasaulio čempionate startavo 60 porų, kurioms teisėjavo vertintojai iš Japonijos, Ukrainos, Lenkijos, Rumunijos, Prancūzijos, Latvijos, Italijos, Izraelio, Čekijos. Lietuvos vertintojo šį kartą komisijoje nebuvo.