Jaunimo U21 pasaulio čempionatas: A. Meška ir A. Rutkauskaitė – finale!

Latvijos Salaspilio mieste sekmadienį įvyko WDSF jaunimo iki 21 m. amžiaus standartinių šokių pasaulio čempionatas. Atvirajame čempionate Lietuvai šiemet atstovavo net penkios poros – beveik visi nacionalinio čempionato finalininkai.

Geriausiai pasaulio čempionate sekėsi Aurimui Meškai ir Ainei Rutkauskaitei (Kauno Editos Daniūtės šokių studija). Nesunkiai, su gana dideliu atotrūkiu, jie pateko į turnyro finalą, kuriame užėmė 4-ąją vietą. Nors finale visi dueto šokiai buvo įvertinti ketvirtosiomis vietomis, tačiau ne vienas teisėjas mūsiškiams skyrė ir trečiųjų, ir antrųjų vietų.

Kaip sakė kartu su sportininkais visų varžybų metu buvę treneriai Veronika ir Vaidotas Lacičiai, Aurimas ir Ainė šoko gerai ir pateisino lūkesčius. “Esame patenkinti šokėjų pasirodymu. Kalbant apie kriterijus, pora finale išsiskyrė savo muzikalumu ir artistiškumu, o, jeigu jau klausiate, kuris šokis mus labiausiai įtikino, tai šiandien išskirtume tango.” – gerų žodžių auklėtiniams negailėjo V. ir V. Lacičiai.

Nedaug iki finalo Salaspilyje pritrūko ir Edvardui Mašaro bei Gabijai Lapševičiūtei (Vilniaus “Spindulys”). Galutinėje įskaitoje duetas užėmė 8-ąją vietą, o visų varžybų metu bene geriausiai teisėjų buvo vertinamas už fokstrotą.

Pasaulio čempionato ketvirtfinalyje šoko ir vienas jauniausių duetų – Kristupas Mlinskas ir Liepa Rudnickaitė (Klaipėdos “DS dance” ir Kauno “Sūkurys”), kurie užėmė 22-ąją vietą.

Kipras Burneikis ir Patricija Kairytė (Kauno “Tvistas”) čempionate 32 – 34-ąją vietas pasidalino su Estijos ir Ukrainos šokėjais, o Kristijonas Jankūnas ir Viltė Žibūdaitė (Vilniaus “Spindulys”) 37 – 38-ąją poziciją pasidalino su šokėjais iš Taivano.

Iš viso šiame pasaulio čempionate šoko 68 poros. Naujaisiais planetos čempionais po įtemptos kovos tapo Estijos atstovai Aleksey Bessonov ir Sarah Sofie Barjabin. Antrąją vietą užėmė Luca Teodor Butnaru ir Julia Denisa Bidica iš Rumunijos, trečiąją, kiek netikėtai, atsižvelgiant į ankstesnių varžybų rezultatus – Yaroslav Kiselev ir Sofia Filipchuk iš Armėnijos.

Už mūsiškių finale dar liko ispanai M. Mateos ir J. Kruger bei šokėjai iš Kazachstano M. Zhilenkov ir A. Kargabaeva.

Šokėjus vertino Estijos, Ispanijos, Lenkijos, Maltos, Latvijos, Italijos, Sakartvelo, Danijos teisėjai, o iš Lietuvos vertintojų komisijoje dirbo Donatas Vėželis.

Nuotrauka: http://www.KirklysEvent.com (Ačiū! Visos varžybų iš Salaspilio nuotraukos!)