Jaunių 10 šokių pasaulio čempionatas Portugalijoje

Šeštadienio naktį Portugalijos Vila Nova de Famalikauno mieste baigėsi WDSF jaunių II amžiaus grupės 10 šokių pasaulio čempionatas.

Lietuvai šiame čempionate atstovavo Lukas Jasinevičius ir Meida Kybartaitė (Vilniaus “Šokio technikos akademija”).

L. Jasinevičius ir M. Kybartaitė šoko pasaulio čempionato pusfinalyje ir galutinėje įskaitoje užėmė 7-ąją vietą – mūsų duetas buvo pirmasis, nepatekęs į finalą (patekimą į finalą šį kartą garantavo 49 teisėjų vertinimo balai, o mūsiškiai surinko 41).

10 šokių disciplinos varžybose Lietuvos porai vienodai gerai sekėsi tiek standartiniai, tiek Lotynų Amerikos šokiai. Čempionato pusfinalyje daugiausiai teisėjų simpatijų sulaukė L. Jasinevčiaus ir M. Kybartaitės tango bei džaivas, ketvirtfinalyje vertintojai daugiausiai balų skyrė už čia čia čia ir rumbą.

Šios amžiaus grupės planetos čempionais tapo Latvijos šokėjai Richards Krivins ir Marija Golubeva. 2-oji vieta teko jauniams iš Rumunijos Andrei Sasebes ir Iulia Ababei, 3-oji – Kazachstano atstovams Daniil Kuznetsov ir Tamara Belenkaya. Kitas vietas finale atitinkamai pasidalino šokėjai iš Lenkijos, Izraelio ir Vokietijos: T. Olejarz ir W. Kurda, A. Kaykov ir M. Rier, Y. Bayraktar ir L. Kūraitė.

Pasaulio čempionate startavo 30 šokėjų porų iš tiek pat valstybių.

Pasaulio čempionato dalyviams teisėjavo JAV, Izraelio, Italijos, Ispanijos, Portugalijos, Rumunijos, Danijos ir Vokietijos vertintojai. Čempionato kolegijoje taip pat dirbo teisėjas iš Lietuvos Giedrius Januškevičius.