K. Kūra ir E. G. Valiūnaitė: pasaulio čempionato finalininkai!

Salaspilyje, Latvijoje, šeštadienį baigėsi WDSF jaunimo amžiaus grupės 10 šokių pasaulio čempionatas. Mūsų šaliai jame atstovavo šių metų Lietuvos čempionai Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė (Klaipėdos “Žingsnis” ir Vilniaus “Ratuto”).

Pirmus metus jaunimo grupėje šokantis duetas galutinėje pasaulio čempionate įskaitoje užėmė 4-ąją vietą, iš viso surinkęs 41 balą.

Finale geriau buvo įvertinti K. Kūros ir E. G. Valiūnaitės standartiniai šokiai: ketvirtosiomis vietomis, o lėtas valsas ir Vienos valsas – trečiosiomis. Poros Lotynų Amerikos šokių atlikimas finale įvertintas penktosiomis vietomis, o samba ir džaivas – ketvirtosiomis.

Tuo tarpu ankstesniuose turuose – pusfinalyje ir ketvirtfinalyje – mūsų sportininkai panašiai buvo vertinami už abi programas. Geriausi jų pusfinalio šokiai buvo rumba, tango ir kvikstepas, o geriausi ketvirtfinalio – rumba, lėtas valsas, fokstrotas ir taip pat kvikstepas.

Su visomis pirmosiomis vietomis planetos jaunimo pirmenybių nugalėtojais tapo Kazachstano atstovai Maxim Zhilenkov ir Arina Molochnikova (10 balų). Sidabro medaliai atiteko rumunams Stefan Alexandru Padurariu ir Malina Elena Constandache (21 balas). Trečiąją vietą iškovojo ukrainiečiai Oleksandr Turcheniak ir Sofiia Chernikova (33 balai). Finale taip pat šoko ir penktoje bei šeštoje pozicijose liko šokėjai iš Azerbaidžano bei Latvijos.

Iš viso pasaulio čempionate varžėsi 32 poros iš tiek pat valstybių.

Turnyre teisėjavo Latvijos, Nyderlandų, Izraelio, Slovėnijos, Prancūzijos, Suomijos, Italijos, Rumunijos vertintojai. Pasaulio čempionato kolegijoje taip pat dirbo teisėjas iš Lietuvos Remigijus Suslavičius.

Nuotrauka: Vidmantas Kirklys (Kirklys.com). Ačiū!