K. Kūra ir E. G. Valiūnaitė – pasaulio jaunių II čempionato finalininkai

Jau po šeštadienio vidurnakčio Rumunijoje pasibaigė WDSF Pasaulio jaunių II Lotynų Amerikos šokių čempionatas. Tarp 55 duetų iš 32 valstybių Lietuvos atstovai Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė (Klaipėdos “Žingsnis” ir Vilniaus “Ratuto”) pateko į čempionato finalą ir iškovojo 4-ąją vietą.

Finale, kuris buvo jau penktasis varžybų turas, K. Kūra ir E. G. Valiūnaitė aplenkė šokėjus iš Vengrijos ir Vokietijos, o nusileido šeimininkams – Rumunijos šokėjams Razvanui Zahariai ir Anai Marijai Tarzianu, kurie iškovojo auksą bei tapo pasaulio čempionais; bei Rusijos sportininkams, pasidalinusiems sidabrą ir bronzą – Nikitai Kulpinui ir Sofijai Surnakovai bei Vladislavui Sokolovui ir Olgai Borzovai.

Mūsų poros pasirodymas viso čempionato metu buvo labai stabilus. Jie lengvai įveikė pirmuosius turus, o finale visi šokiai buvo įvertinti ketvirtomis vietomis (išskyrus sambą, kuri įvertintą šeštąja vieta). Bendras K. Kūros ir E. G. Valiūnaitės balų skaičius jų debiutiniame pasaulio čempionate – 22.

Antroji Lietuvos pora, turėjusi dalyvauti šiame čempionate – Nojus Mažūnavičius ir Agita Banytė (Vilniaus “Spindulys”) – dėl atšauktų skrydžių neturėjo galimybės laiku atvykti į Rumuniją ir čempionate nesudalyvavo.

Dėl tų pačių neįvykusių skrydžių problemų į pasaulio jaunimo dešimties šokių čempionatą, taip pat vykusį Rumunijoje, nenukako ir mūsų šalies čempionai Justas Gedgaudas ir Viktorija Petrenko (Kauno “Sūkurys”).

Jaunių II pasaulio čempionate dirbo vertintojai iš Rumunijos, Slovėnijos, Portugalijos, Rusijos, Italijos, Ukrainos, Turkijos, Ispanijos, Serbijos.