L. Jasinevičius ir M. Kybartaitė – pasaulio čempionato finale!

Šiais metais organizuojamų aukščiausio lygio WDSF varžybų gausa išsiskiriančiame sportinių šokių turnyre Brėmene taip pat buvo surengtas jaunių II amžiaus grupės 10 šokių disciplinos pasaulio čempionatas. Mūsų šaliai jame atstovavo Lukas Jasinevičius ir Meida Kybartaitė (Vilniaus “Šokio technikos akademija”).

Šiemet Lukas Jasinevičius ir Meida Kybartaitė užtikrintai pateko į pasaulio čempionato finalą ir liko tik per žingsnį nuo podiumo – užėmė 4-ąją vietą.

Lengvai ir stabiliai (atsižvelgiant į abi programas) įveikusiems visus čempionato turus, finale Lietuvos sportininkams teisėjai skyrė šiek tiek geresnes vietas už standartinius šokius. Nors iš viso paskutiniame varžybų etape Lukas ir Meida surinko 40 balų ir beveik už visus šokius buvo įvertinti ketvirtosiomis vietomis, už lėtą valsą ir kvikstepą teisėjai jiems skyrė trečiąsias vietas, o už rumbą ir pasodoblį – penktąsias.

10 šokių disciplinos jaunių grupės pasaulio čempionais pirmą kartą tapo Vokietijai atstovaujantys Yigit Bayraktar ir Lukrecija Kūraitė (10 balų), vicečempionais – rumunai Marius Tiberiu Padurean ir Adelina Stanciu (20 balų), o tretieji ir vėl buvo šokėjai iš Latvijos – Jegors Prokins ir Polina Karimova (32 balai). Penktąją ir šeštąją vietą užėmė Estijos ir Izraelio jauniai.

Šiame pasaulio čempionate šoko 30 porų iš tiek pat valstybių, o jas vertino Kroatijos, Turkijos, Prancūzijos, Lesoto, Izraelio, Vokietijos, Italijos, PAR ir Švedijos teisėjai.