Prahoje Lietuvos šokėjams nebuvo lygių

Praėjus vos savaitei po WDSF pasaulio reitingo varžybų Čekijoje, dar vienas gražus turnyras buvo surengtas šalies sostinėje Prahoje. Gausiai šį sekmadienį varžybose dalyvavę Lietuvos šokėjai čia žibėjo beveik visų pasaulio reitingo grupių finaluose.

WDSF jaunimo standartinių šokių varžybų nugalėtojais Čekijoje sekmadienį tapo Edvardas Mašaro ir Gabija Lapševičiūtė (Vilniaus “Spindulys”). Ne tik visi dueto šokiai, bet netgi nei vienas teisėjas, nei viename šokyje jiems neskyrė žemesnės vietos už pirmąją.

Grupės finale taip pat šoko ir 6-ąją vietą iškovojo Arnas Endriulaitis ir Anastasija Pavšukova (Kauno “Kaspinas” ir Vilniaus “Vijūnas”). Poros Vienos valsas ir kvikstepas finale atitinkamai buvo įvertinti ketvirtąją ir penktąja vietomis.

Jaunimo grupės pusfinalyje šoko ir galutinėje įskaitoje 9-ąją vietą užėmė Kristijonas Jankūnas ir Viltė Žibūdaitė (Vilniaus “Spindulys). Iš viso grupėje startavo 29 poros.

WDSF jaunių II amžiaus grupės standartinių šokių programos nugalėtojais tapo Neidas Lenkaitis ir Izabelė Žymančiūtė (Kauno “Kaspinas”). Čia taip pat visi poros šokiai buvo įvertinti pirmosiomis vietomis ir tik vos keli vertintojai už vieną kitą šokį neskyrė aukščiausio balo.

Jaunių II amžiaus grupės bronza Prahoje atiteko Matui Puplevičiui ir Gabijai Vilčiauskaitei (Kauno “Dance Innovation Team”). Už visus šokius teisėjai jiems skyrė trečiąsias, o už lėtą valsą – ketvirtąją vietą.

Per žingsnį nuo finalo grupėje liko Mykolas Inta ir Fausta Rupšytė (Klaipėdos “Žuvėdra”), galutinėje įskaitoje šokėjai užėmė 7-ąją vietą. Grupėje startavo 18 porų.

Suaugusieji šokėjai Prahoje varžėsi WDSF World Open NS kategorijos varžybose. Standartinių šokių varžybų finale Lietuvai atstovavo net trys poros.

2-oji vieta atiteko Marco Bodini ir Kristinai Charitonovaitei su 179,700 balo (Šiaulių “Šypsena” ir Vilniaus “Ratuto”), 3-oji – Georgy Kalashnikov ir Domilei Šemeškevičiūtei su 176,000 balo (Kauno “Kaspinas”), 5-oji – Edgarui Baltaragiui ir Indrei Baltaragei su 170,100 balo (Kauno “Rolo” ir Kauno “Sūkurys”).

Grupės nugalėtojais tapo šokėjai iš Danijos D. Kolobov ir S. Busk. Grupės ketvitfinalyje 13-oji vieta atiteko E. Mašaro ir G. Lapševičiūtei, 22 – 24-oji – K. Jankūnui ir V. Žibūdaitei. Varžybose dalyvavo 59 duetai.

WDSF jaunimo Lotynų Amerikos šokių programos sidabras atiteko Nojui Mažūnavičiui ir Agitai Banytei (Vilniaus “Spindulys”). Nedideliu skirtumu jiems teko pripažinti laimėtojų Ukrainos šokėjų R. Ridnyy ir S. Kapustinos pranašumą, nors galutinėje įskaitoje keturi poros šokiai buvo įvertinti antromis vietomis.

A. Endriulaitis ir A. Pavšukova Lotynų Amerikos šokių finale užėmė 5-ąją vietą tarp 29 startavusių šokėjų porų.

WDSF jaunių II Lotynų Amerikos šokių varžybų finale šoko M. Inta ir F. Rupšytė, kurie užėmė 6-ąją vietą tarp 17 porų (poros samba ir rumba buvo įvertinti penktosiomis vietomis).

WDSF World Open NS Lotynų Amerikos šokių programos varžybose dalyvavo Matas Lukašovas ir Rugilė Brikmanė (Kauno “Santaka”). Galutinėje įskaitoje mūsų šokėjai tarp 56 porų užėmė 9-ąją vietą su 161,600 balo. Suaugusiųjų grupės auksas šioje programoje atiteko M. A. Balan ir K. Moshenskai iš Vokietijos.

Teisėjų vertinimo kolegijoje specialistų iš Lietuvos šį kartą nebuvo.