Lietuvoje: profesionalų standartinių šokių PASAULIO ČEMPIONATAS

Kaip ir kiekviena Motinos diena, taip ir pirmasis šių metų gegužės savaitgalis Lietuvoje bus pažymėtas puikiais sportinių šokių renginiais.

Kauno „Žalgirio“ arenoje gegužės 6 ir 7 dienomis vyks jau 57-osios tarptautinės sportinių šokių varžybos „GINTARINĖ PORA“, o gegužės 7 dieną ant Kauno parketo žengs ir geriausi standartinių šokių profesionalūs atlikėjai iš visos planetos – Pasaulio sportinių šokių federacija (WDSF) Lietuvos sportinių šokių federacijai patikėjo teisę surengti šių metų PASAULIO ČEMPIONATĄ.

„Mums suteikta ir garbė, bet kartu ir didelė atsakomybė – planetos pirmenybių organizavimas išties sukelia nemažai streso. Tačiau šiandien, kuomet iki renginio beliko vos kelios dienos ir visi pasiruošimo darbai yra atlikti, mes džiaugiamės, kad tokį įspūdingą šokių reginį dovanojame būtent Lietuvos žiūrovams.“ – kalbėjo viena organizatorių, Lietuvos sportinių šokių federacijos profesionalų lygos direktorė Lina Chatkevičiūtė-Vėželienė.

L. Chatkevičiūtė-Vėželienė neslėpė, kad Lietuva šiam čempionatui pasirinkta ir dėl to, kad šiuo metu mūsų šaliai atstovauja ir viena stipriausių planetos profesionalių standartinių šokių porų. Tad ir pasaulio federacija viliasi, jog čempionatas pritrauks daug sirgalių, o sportiniuose šokiuose žiūrovų kuriama atmosfera stipriai juntama – varžybos stebimos iš pakankamai arti.

„Pastarasis šios disciplinos Europos čempionatas vyko Italijoje, o pasaulio – Kanadoje: žodžiais nenusakoma, koks buvo didelis publikos palaikymas. Tiesa, dar prieš metus Jungtiniuose Arabų Emyratuose publika buvo santūresnė.“ – šypsojosi LSŠF profesionalų lygos vadovė, dar prieš kelerius metus pati besisukusi ant šokių parketo.

Šiemet pasaulio čempionate mūsų šaliai atstovaus Europos čempionai ir pasaulio vicečempionai Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva-Lacitienė. Nuo 2008 m. kartu šokantis duetas nuėjo ilgą sportinį kelią.

Tarptautinėje arenoje pradėję nuo ketvirtfinalių (24 geriausios poros), vėliau pasiekę vietas pusfinaliuose (12 geriausių porų), 2014 m. jie tapo Europos čempionato finalininkais (6 geriausios poros). 2016 m. V. Lacitis ir V. Golodneva-Lacitienė žengė ant Europos čempionato podiumo – iškovojo bronzą, o dar kiek vėliau ir Europos taurę.

2019 m. iš mėgėjų sporto duetas pasuko profesionalų keliu. Daugelį planų sujaukusi pandemija Vaidotui ir Veronikai nesutrukdė išlaikyti ir net pagerinti savo sportinės bei techninės formos. Profesionalų lygoje jie iš karto iškovojo planetos čempionato bronzą, dar po metų – planetos sidabrą ir žemyno čempionato auksą.

Lietuvos sportinių šokių federacijos teigimu, šiuo metu treniruočių stovykloje užsienyje esantys Vaidotas ir Veronika Lacičiai Kaune sieks aukščiausio įvertinimo. Federacijos generalinė sekretorė Diana Gornatkevičienė teigė, jog toks pasiekimas būtų vienas iš kertinių mūsų sporto šakos laimėjimų: „Džiugu, kad daug Lietuvos šokėjų šiuo metu iškovoja skambias pergales. Nemažiau džiugu, kad auga ir perspektyvus jaunimas, tačiau profesionalų lygyje pasaulio čempionatų medalių turime ne tiek ir daug: du kartus planetos geriausiais tapo Mirko Gozzoli ir Edita Daniūtė, vieną kartą parodomojoje programoje auksu ir keturis kartus sidabro medaliais standartiniuose šokiuose puošėsi Donatas ir Lina Vėželiai.“

Pasaulio čempionato bei “Gintarinės poros” organizatoriai ir partneriai:

World DanceSport Federation Professional Division, Lietuvos sportinių šokių federacija,

Kauno Kultūros centras, sportinių šokių klubas “Sūkurys”

Žalgirio arena, Kakava.lt.

Renginio globėja:

Kauno miesto savivaldybė

Generalinis rėmėjas:

BOSCA BE ALKOHOLIO

Pagrindinis rėmėjas:

KRISTIANA

Informacinis partneris:

LRT

Prie renginio organizavimo prisideda ir iš dalies finansuoja:

Nacionalinė sporto agentūra

*****

BILIETUS KVIEČIAME ĮSIGYTI ČIA:

Rekomenduojame bilietus įsigyti iš anksto internetu, nes kasose gali užtrukti gerokai ilgiau

https://kakava.lt/renginys/tarptautines-sportiniu-sokiu-varzybos-gintarine-pora-bei-profesionalu-lygos-standartiniu-sokiu-pasaulio-cempionatas/5995

Rekomenduojame iš anksto pasirūpinti automobilio parkavimu prie “Žalgirio” arenos. Iš anksto susivedus į programėlę savo automobilius, išvengtume spūsčių prie pakeliamos pertvaros

https://zalgirioarena.lt/lt/zalgirio-arena/parkavimas/

#WorldChampionship #WeAreDanceSport #WDSFWorldChampPD

#AmberCouple2023 #LithuanianDancers #LithuanianPD