Taline puikiai pasirodė Lietuvos šokėjai

Tarptautinę šokio dieną – balandžio 29-ąją – nemažai mūsų šalies sportininkų paminėjo, dalyvaudami WDSF pasaulio reitingo varžybose Estijos sostinėje Taline!

Puikiai čia sekėsi mūsų jauniesiems šokėjams. WDSF pasaulio reitingo jaunimo amžiaus grupės tiek standartinių, tiek Lotynų Amerikos šokių programose nugalėjo Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė (Klaipėdos “Žingsnis” ir Vilniaus “Ratuto”). Visi mūsų dueto šokiai finaluose buvo įvertinti pirmosiomis vietomis. Jaunimo grupės varžybose atitinkamai startavo 12 ir 13 porų.

Nuo jaunimo neatsiliko ir jaunučiai. WDSF jaunučių II amžiaus grupės standartinių ir Lotynų Amerikos šokių varžybų nugalėtojais Taline tapo Martynas Karmonas ir Liudvika Rėksnytė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”). Mažieji sportininkai buvo įvertinti tik pirmosiomis vietomis už standartinius šokius, o Lotynų Amerikos šokių programoje pergalę nulėmė gerai atlikti sambos ir rumbos šokiai. Varžybose dalyvavo po 5 poras.

Pasaulio reitingo jaunių II amžiaus grupės varžybų finaluose abi 4-ąsias vietas iškovojo Jonas Vilčiauskas ir Danielė Vilčiauskaitė (Šiaulių “Šypsena”), kurie į šias pozicijas varžovams taip pat neleido pasikėsinti.

Šios amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių pusfinalyje 9-ąją vietą užėmė Aironas Baupkus ir Ramunė Kniukštaitė (Klaipėdos “Žingsnis”). Jaunių II varžybose dalyvavo atitinkamai 7 ir 10 porų.

Suaugusiųjų grupės WDSF Open turnyre standartinių šokių programoje Domas Jakubauskas ir Gabija Damašiūtė (Kauno “Danza M”) užėmė 5-ąją vietą, dėl kurios intensyviai kovojo su parketo šeimininkais iš Estijos. Geriausiai D. Jakubauskas ir G. Damašiūtė sušoko lėtą valsą, tango ir kvikstepą. Šioje grupėje varžėsi 7 poros.

Taip pat 5-oji finalinė vieta Taline atiteko Vadim Hrytskevych ir Elingai Arnašiūtei (Klaipėdos “Žingsnis”) WDSF jaunimo iki 21 m. amžiaus Lotynų Amerikos šokių varžybose. Čia iš viso dalyvavo 7 poros.

Pasaulio reitingo turnyre Estijoje “Tallinn Dance Cup 2023” teisėjavo ir vertintojai iš Lietuvos – Martynas Kūra bei Neringa Untulienė.