Rugpjūtis – šokių mėnuo per LRT Plius: pirmasis sekmadienis – GINTARINĖ PORA!

Lietuvos sportinių šokių federacija ir nacionalinis transliuotojas LRT įgyvendina unikalų projektą: „Rugpjūtis – šokių mėnuo per LRT Plius! Keturi vasaros sekmadieniaiketurios įsimintinos laidos!

Kiekvieną rugpjūčio mėnesio sekmadienio vakarą LRT Plius eteryje suksis geriausi Lietuvos šokėjai, nes televizijos laidos parengtos iš įdomiausių pastaruoju metu Lietuvoje vykusių sportinių šokių varžybų.

„Mūsų sportininkų meistriškumas jau daugelį metų yra paties aukščiausio lygio. O šiuo metu Lietuvos standartinių šokių atlikėjai lyderiauja pasaulyje, tad ne veltui Lietuvos čempionatai sulaukia didelio sportinių šokių gerbėjų dėmesio – jau kelerius metus juokaujama, kad stebėti mūsų nacionalinį čempionatą – beveik tas pats, kaip pasaulio ar Europos čempionatą. Tad nutarėme, kad ne tik mūsų bendruomenė, bet ir daug platesnis žiūrovų ratas tiesiog privalo būti supažindintas su Lietuvos šokėjais!“ – pasakojo federacijos pirmasis viceprezidentas Virginijus Visockas.

Rugpjūčio mėnesį televizijos žiūrovai galės gėrėtis suaugusiųjų, jaunimo ir jaunių amžiaus grupių Lietuvos šokėjų pasirodymais, atliktais Lietuvos standartinių, Lotynų Amerikos šokių, breiko ir hiphopo čempionatuose. Šias laidas lydės daug geros muzikos, įsimintinų emocijų, pačių sportininkų komentarų.

„Mūsų sporto šaka yra labai estetiška bei artistiška – iš šokėjų reikalaujama ne tik geros šokio technikos, ištvermės, jėgos, bet ir puikios išvaizdos bei įspūdžio, jog ant parketo viskas labai lengva. Todėl televizijos ekrane šokiai visada atrodo žavingai ir šventiškai. Esu tikra, kad žiūrovai sekmadienio vakarais patirs daug įspūdžių ir patys užsinorės pašokti.“ – sakė laidas redagavusi Lietuvos sportinių šokių federacijos viešųjų ryšių atstovė Laura Montvilaitė.

Ji taip pat pridūrė, jog žiūrovų, norinčių ne tik pasigrožėti, bet ir daugiau sužinoti, smalsumas taip pat bus patenkintas, nes bus pateikiami ir komentarai apie šokio techniką, vertinimą, istoriją, pristatomi sportininkai.

„Visos laidos – labai vertos dėmesio. Nors norėtųsi atkreipti dėmesį į pačią pirmąją – nes ir pradėsime nuo tos vyšnaitės ant torto – šiais metais Kaune vykusio profesionalų standartinių šokių pasaulio čempionato bei tradicinių varžybų „Gintarinė pora“. Žinoma, labai seniai televizija nerodė lietuviško breiko ir hiphopo, o čia, kaip žinia, turime kuo didžiuotis, tad pasistengėme šią spragą užpildyti ir rugpjūtį pakviesti prie ekranų gatvės šokių mėgėjus.“ – pasakojo L. Montvilaitė.

Neatsitiktinai šiais metais atnaujintos Lietuvos sportinių šokių federacijos ir Lietuvos televizijos partnerystės pradžiai pasirinktos sportinių šokių varžybos „Gintarinė pora“, kurias pažiūrėti rengėjai kviečia jau šį sekmadienį (rugpjūčio 6 d.) 19.00 val. per LRT Plius.

Beveik šešis dešimtmečius trunkanti Lietuvos šokėjų ir televizijos draugystė taip pat prasidėjo nuo „Gintarinės poros“ varžybų transliacijos 1968 m. O 1969 m. televizijos eteryje žiūrovai galėjo išvysti, kaip kvikstepą, sambą, pasodoblį ir džaivą šoka iki šių dienų turnyrą organizuojantys Jūratė ir Česlovas Norvaišos, kuriuos, beje, bus galima išvysti ekranuose ir šį sekmadienį, tik kiek kitame amplua. O minėtieji šokiai ir dar daug kitų sugrįžta į televizijos ekranus visam rugpjūčiui!

#LithuanianDancers #RugpjūtisŠOKIŲMĖNUO

Nuotrauka: http://www.KirklysEvent.com (ačiū!)