Lietuvos šokėjai sublizgėjo Čekijoje: 3 aukso medalių komplektai ir daug aukštų vietų!

Čekijos Ostravos mieste balandžio 3 d. vyko WDSF pasaulio reitingo turnyras. Jame varžytis dėl pasaulio reitingo taškų turėjo galimybę jauniai I, jauniai II, jaunimo amžiaus grupių sportininkai, o suaugusiųjų varžyboms buvo suteikta International Open kategorija.

Suaugusiųjų standartinių šokių programos nugalėtojais Čekijoje tapo Simonas Seikauskas ir Liucija Norušaitė (Kauno “Sūkurys” ir Panevėžio “Rumba”). Mūsų sportininkai antroje vietoje paliko šokėjus iš Danijos A. Pavlov ir M. Udesen, trečioje – J. F. Gueudry ir I. Jaruliną iš Prancūzijos; taip pat – Lenkijos, Ukrainos ir Čekijos sportininkus.

Šios grupės pusfinalyje varžėsi ir galutinėje įskaitoje 10-11 – ąją vietas su Čekijos šokėjais pasidalino Justas Gedgaudas ir Viktorija Petrenko (Kauno “Sūkurys”). Iš viso suaugusiųjų standartinių šokių varžybose dalyvavo 29 duetai.

Suaugusiųjų Lotynų Amerikos šokių programos finale šoko Matas Lukašovas ir Rugilė Monginaitė (Kauno “Santaka”). Tarp 49 startavusių porų M. Lukašovas ir R. Monginaitė galutinėje įskaitoje užėmė šeštąją vietą. Grupės medalius atitinkamai išsidalino G. E. Sutu ir T. Kučerova (Čekija), B. Hidi ir V. Kis (Vengrija), B. Levandovski ir A. Valachovska (Lenkija).

Jaunimo amžiaus grupės standartinių šokių varžybose iš 30 startavusių porų, net trys vietos finale atiteko mūsiškiams. Grupės nugalėtojais tapo Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė (Klaipėdos “Žingsnis” ir Vilniaus “Ratuto”). Sidabro medaliais pasipuošė Pijus Palskys ir Ugnė Makarskaitė (Panevėžio “Rumba” ir Kauno “Sūkurys”). Šeštoji vieta finale atiteko gimtadienį šventusiam Aivarui Kuogai ir Elizai Abdellaoui (Kauno “Sūkurys”).

Jaunimo amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių programoje K. Kūra ir E. G. Valiūnaitė iškovojo sidabrą, P. Palskys ir U. Makarskaitė užėmė ketvirtąją vietą, o A. Kuoga ir E. Abdellaoui buvo pirmieji už finalo ribos su septintąja vieta. Grupės nugalėtojais tapo čekai O. Vokurka ir E. Hrebičkova, iš viso čia startavo 34 poros.

Jaunių II amžiaus grupėje standartinių šokių programoje auksu dabinosi Kristupas Mlinskas ir Emilija Ulčinaitė (Klaipėdos “Žingsnis”), bronza – Radvilas Sakalauskas ir Ema Kniubaitė (Vilniaus “Ratuto” ir Kauno “Kaspinas”). Standartinių šokių jaunių II grupės programoje varžėsi 18 duetų.

Tos pačios amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių programoje K. Mlinskui ir E. Ulčinaitei atiteko bronza. Jie nusileido dviems šeimininkų duetams. R. Sakalauskas ir E. Kniubaitė pusfinalyje su Vokietijos sportininkais pasidalino 8-9 – ąją vietas. Iš viso grupės varžybose startavo 30 šokėjų porų.

Teisėjų kolegijoje Čekijoje dirbo Lietuvos vertintojas Martynas Kūra.