Lietuvos šokėjų savaitgalis Klaipėdoje

Praėjusį savaitgalį mūsų šalies treneriai bei teisėjai, o taip pat reitingo rinktinės šokėjai suvažiavo į Klaipėdą. Birželio 17 d. čia vyko trenerių ir teisėjų kongresas, o birželio 18 d. – sportininkų treniruočių stovykla.

Kongreso metu buvo skiriamas dėmesys standartiniams, Lotynų Amerikos šokiams bei sportininkų treniruočių metodikoms. Panaši tematika pasirinkta ir reitingo rinktinės stovykloje.

Standartinių šokių paskaitas bei treniruotes šiuose renginiuose vedė daugkartiniai Lietuvos 10 šokių čempionai, standartinių šokių prizininkai Edgaras ir Indrė Baltaragiai. “Tiek su treneriais, tiek su šokėjais norėjome pakartoti ir pagvildenti pagrindinius standartinių šokių principus, nes vistiek visko esmė ir pradžia yra apatinė kūno dalis: pradėjome nuo pėdų ir kilome į viršų.” – papasakojo E. Baltaragis.

“Nors šį kartą mūsų pasirinkta tema – “Kūno darbas standartiniuose šokiuose” – yra gana plati, mes stengėmės ją atskleisti visuose penkiuose šokiuose, iliustruoti gerais ir blogais pavyzdžiais. Su šokėjais, priešingai nei su treneriais, temą gvildenome šiek tiek giliau – rinkomės tik po du šokius (su mažaisiais – lėtą valsą ir tango, su vyresniais – foktrotą ir kvikstepą).” – apie pasirinktus darbo kongrese ir stovykloje skirtumus kalbėjo I. Baltaragė.

Edgaras ir Indrė taip pat pasidžiaugė, kad būdami aktyvūs sportininkai, galėjo savo paskaitas papildyti ir praktiniais patarimais. Nors tuo pat metu neslėpė, kad patirtis, kuomet dalinasi žiniomis su patyrusiais kolegomis, yra labai įdomus iššūkis: “Viliamės, kad treneriams ir teisėjams papasakojome vertingų dalykų, o jiems dėkojame už klausimus bei diskusijas.”

Standartinių šokių lektoriams pritarė ir Lotynų Amerikos šokių paskaitas bei treniruotes kongrese ir stovykloje vedusi penkis kartus pasaulio ir Europos ansamblių čempionė Ramunė Kūrienė, šiandien jau turinti nemažą trenerės ir teisėjos darbo patirtį. “Nepaisant to, kad jau tikrai netrumpą laiką treniruoju, vertinu šokėjus, sugrįžimas į man taip gerai pažįstamą treniruočių salę Klaipėdoje, kuomet mano paskaitos klausėsi ir mano pačios mokytojai, buvo šiek tiek jaudinantis. Tad aš tai pat dėkoju kolegoms už gerus atsiliepimus, klausimus – net ir praėjus porai dienų po seminarų.” – sakė R. Kūrienė.

Lotynų Amerikos šokių mokymų metų daugiausiai kalbėta apie šokio elementų sistematiškumą ir eiliškumą. “Pirmoji žinia, kuria norėjau pasidalinti ir su kolegomis, ir su šokėjais, buvo, kad viskas šokyje turi būti treniruojama nuosekliai. Tik tinkamai parengus bazinius elementus, galima žengti toliau ir imtis sudėtingesnių, subtilesnių temų. Mano giliu įsitikinimu, tik tokiu būdu mums pavyks išugdyti stiprias, kokybiškai šokančias poras, kurios ir toliau galės sėkmingai varžytis tarptautunėje arenoje. O antroji žinutė taip pat glaudžiai susijusi su pirmąja. Ypatingai jaunesnių amžiaus grupių ar žemesnio meistriškumo šokėjams labai svarbu suprasti figūrų esmę ir švariai, kol kas be interpretacijų, jas atlikti.” – kalbėjo trenerė.

Reitingo stovyklos pabaigoje R. Kūrienė linkėjo šokėjams pasitikėti savo treneriais ir visada turėti aiškų treniruočių tikslą bei išlaikyti nuoseklumą, daugiau taikant metodinius pratimus.

Kongreso metu Lietuvos treneriams ir teisėjams pirmą kartą paskaitas skaitė iš Indijos atvykęs sporto analitikas Viney Dubey, šiuo metu mokslinį darbą dirbantis Lietuvos sporto universitete. V. Dubey paskaitos tema “Treniruočių krūvio valdymas ir sportininkų traumų prevencija” sulaukė susidomėjimo ir buvo pripažinta labai aktualia.

Klaipėdoje vykusį kongresą surengė LSŠF Akademija, kuriai vadovauja Martynas Kūra, o už reitingo rinktinės stovyklą buvo atsakingas LSŠF vykdomojo komiteto narys Rolandas Burneikis. Renginius organizavę LSŠF specialistai dėkojo ne tik lektoriams, dalyviams, bet ir mūsų federacijos partneriams, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultetui, jau nebe pirmą kartą suteikusiam renginiams puikią infrastruktūrą.

Kitas panašus savaitgalis yra planuomas šių metų rugsėjo mėnesio pradžioje Birštone. Rugsėjo 9 d. numatomas trenerių ir teisėjų kongresas, o rugsėjo 8 – 9 – 10 d. – pagrindinės nacionalinės rinktinės stovykla.