Lietuvos šokėjų startai “Gintarinėje poroje 2022”

Tradicinis – 56-asis – sportinių šokių turnyras “Gintarinė pora 2022” šeštadienį ir sekmadienį įvyko Kauno “Žalgirio” arenoje. Lietuvos šokėjai sirgalius nudžiugino puikiais pasirodymais ir rezultatais.

WDSF pasaulio reitingo International Open suaugusiųjų grupės standartinių šokių programos nugalėtojais tapo Evaldas Sodeika ir Ieva Sodeikienė (Kauno “Kaspinas”). Dar trys vietos finale taip pat atiteko mūsų sportininkams: Georgijus Kalašnikovas ir Domilė Šemeškevičiūtė (Kauno “Kaspinas”) užėmė 3-ąją vietą, Simonas Seikauskas ir Liucija Norušaitė (Kauno “Sūkurys” – Panevėžio “Rumba”) – 4-ąją, Edgaras Baltaragis ir Indrė Baltaragė (Kauno “Rolo” – Kauno “Sūkurys”) – 5-ąją.

Antroji ir šeštoji vietos atiteko Danijos sportininkams D. Kolobovui ir S. Busk bei E. Stučei vel Stučmanijai ir G. Dominges Garsijai. Grupės pusfinalyje taip pat šoko Laurynas Makarovas ir Kotryna Ambrazevičiūtė (Vilniaus “Juventos”), kurie galutinėje įskaitoje buvo 11-ti. Programoje iš viso startavo 30 porų.

WDSF pasaulio reitingo Lotynų Amerikos šokių International Open grupės finale šoko Matas Lukašovas ir Rugilė Monginaitė (Kauno “Santaka”). Mūsų šokėjai užėmė 5-ąją vietą.

Kitas vietas Lotynų Amerikos šokių finale (nuo 1-osios iki 6-osios) atitinkamai pasidalino Š. G. Šmitas ir E. Salikova iš Prancūzijos, K. Gorodilovas ir P. Figurenko iš Estijos, R. Dumitresku ir J. Jus iš Vokietijos, E. Kondratenko ir M. L. Funk iš Danijos bei A. Ankeršteinas ir O. Oinas iš Vokietijos. Grupėje iš viso varžėsi 29 poros.

WDSF jaunimo amžiaus grupės standartinių šokių programos finale šoko Lietuvos ir Latvijos šokėjai.

Grupės nugalėtojais tapo Pijus Palskys ir Ugnė Makarskaitė (Panevėžio “Rumba” – Kauno “Sūkurys”). 3-ąją vietą iškovojo Nojus Karka ir Sofia Ptchelintzev (Vilniaus “DaVi”), 4-ąją – Arnas Endriulaitis ir Anastasija Pavšukova (Kauno “Kaspinas” – Vilniaus “Vijūnas”), 6-ąją – Saulenis Česnauskas ir Eigintė Česnauskaitė (Kauno “Sūkurys).

Pusfinalyje 8 – 9-ąją vietas su Latvijos šokėjais pasidalino Nojus Grinskis ir Ieva Grybauskaitė (Kauno “Sūkurys”), 10-ąją užėmė Kipras Burneikis ir Liepa Samajauskaitė (Kauno “Tvistas” – Vilniaus “DaVi”), 11-ąją – Matas Jasinevičius ir Liepa Rudnickaitė (Vilniaus “Šokio technikos akademija”). Šioje grupėje varžėsi 28 poros.

Lotynų Amerikos šokių programoje jaunimas taip pat varžėsi dėl WDSF reitingo taškų. 3-ąją vietą finale užėmė Rokas Kraucevičius ir Ilzė Kaminskaitė (Vilniaus “Judesys”), o 6-ąją – Kasparas Svistunavičius ir Goda Česnulevičiūtė (Kauno “Toro”).

Grupės pusfinalyje šoko Oleksii Danyleiko ir Marija Truškina (8-oji vieta), K. Burneikis ir L. Samajauskaitė (10-oji vieta), P. Palskys ir U. Makarskaitė (11-oji vieta), Mykolas Rimkus ir Enrika Jankūnaitė (Gargždų “Rolina”; 12-oji vieta), A. Endriulaitis ir A. Pavšukova (13-oji vieta), Erikas Rutavičius ir Aneta Zenovič (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”; 14-oji vieta). Grupėje varžėsi 34 duetai.

Jaunimo iki 21 m. amžiaus standartinių šokių programos nugalėtojais tapo L. Makarovas ir K. Ambrazevičiūtė. 3-ąją vietą iškovojo Aurimas Meška ir Ainė Rutkauskaitė (Kauno Editos Daniūtės šokių studija ir Kauno “Sūkurys”). 6-oji vieta finale atiteko Justui Gedgaudui ir Viktorijai Petrenko (Kauno “Sūkurys”). Šios grupės pusfinalyje Lietuvos porų nebuvo, o iš viso varžėsi 15 duetų.

WDSF pasaulio reitingo jaunių II amžiaus grupės standartinių šokių programos sidabro medalius iškovojo Neidas Lenkaitis ir Izabelė Žymančiūtė (Kauno “Kaspinas”). Kristupas Mlinskas ir Emilija Ulčinaitė (Klaipėdos “Žingsnis”) finale užėmė 5-ąją vietą.

Pusfinalyje taip pat šoko Gustas Beinoras ir Vėja Beniušytė (Šiaulių “Šypsena”; 8-oji vieta), Maksim Sidelskij ir Gabrielė Grušaitė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”; 9 – 10-oji vieta), Matas Puplevičius ir Gabija Vilčiauskaitė (Kauno “Dance Innovation team”; 9 – 10-oji vieta). Grupėje varžėsi 30 duetų.

Jaunių II amžiaus grupė taip pat atliko Lotynų Amerikos šokius. Bronzą čia laimėjo K. Mlinskas ir E. Ulčinaitė, o 5-ąją vietą finale užėmė Vakaris Bilčius ir Melani Bartosevič (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”).

Pusfinalyje 8-ąją, 9-ąją ir 10-ąją vietas atitinkamai pasidalino G. Beinoras ir V. Beniušytė, Mykolas Inta ir Fausta Rupšytė (Klaipėdos “Žuvėdra”), Gustas Dovydaitis ir Greta Sokolnikaitė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”). Grupės varžybose šoko 28 poros.

WDSF Jaunių I amžiaus grupės standartinių šokių programos 2-oji vieta atiteko Taurui Grigaliūnui ir Emilijai Lazauskaitei (Vilniaus “Spindulys”), 3-oji – Mariui Didikui ir Elvitai Remeikaitei (Kauno “Duetas” – Kauno “Flamenko”), 4-oji – Tautvydui Druskiui ir Eglei Čeburnytei (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”). Iš viso varžybose šoko 9 poros.

WDSF Jaunių I amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių programos finale, į priekį praleidę tik Estijos duetą, išsirikiavo Lietuvos šokėjai. Jie taip pasidalino kitas finalo vietas: T. Grigaliūnas ir E. Lazauskaitė (2-oji vieta), T. Druskis ir E. Čeburnytė (3-oji vieta), Augustas Varkalis ir Ugnė Matukevičiūtė (Vilniaus “AJ dance”; 4-oji vieta), Nojus Vaškys ir Auksė Stuopelytė (Klaipėdos “Žingsnis”; 5-oji vieta), Arianas Eismontas ir Emilija Chmeliova (Klaipėdos “Tendance”; 6-oji vieta).

Grupės pusfinalyje taip pat varžėsi Dominykas Aleknavičius ir Beata Nauronytė (Šiaulių “Šypsena”; 9-oji vieta), Matas Šturma ir Emilija Marcinkevičiūtė (Kauno “Tvistas”; 11-oji vieta), Augustas Jonaitis ir Urtė Jonkutė (Klaipėdos “Tendance”; 12-oji vieta). Grupėje iš viso šoko 14 porų.

WDSF Senjorų I amžiaus grupės standartinių šokių programos finale 3-ąją vietą iškovojo Rolandas Lydekaitis ir Viktorija Lėgaudaitė Lydekaitienė (Kauno “Sūkurys”). 4-oji vieta finale atiteko Tomui Rimkui ir Nerijai Surblytei Rimkienei (Kauno “Kaspinas”).

Šios grupės pusfinalyje 8-ąją vietą užėmė Saulius Ižganaitis ir Laura Skamarakienė (Kauno “Kaspinas”), 9-ąją – Evaldas Makrickas ir Jekatarina Makrickienė (Kauno “Danza M”). Grupėje iš viso startavo 10 duetų.

WDSF Senjorai III amžiaus grupės standartinių šokių programos finale varžėsi ir 5-ąją vietą užėmė Artūras Grebliauskas ir Beata Grebliauskienė (Kauno “Sūkurys). 11-oji vieta pusfinalyje atiteko Nikolajui Urbanovič ir Natalijai Tuchto (Vilniaus “Vijūnas”). Iš viso grupės varžybose startavo 13 duetų.

Varžybas kartu su pasaulio ir Lietuvos sportinių šokių federacijoms rengė sportinių šokių klubas “Sūkurys”. Jose su kitų šalių vertintojais teisėjavo Lietuvos specialistai Kęstutis Andrijevskis, Liudmila Bankauskienė, Giedrius Januškevičius, Paulius Sangavičius, Remigijus Suslavičius, Žanas Untulis, Dalia Vaikšnorienė, Virginijus Visockas.