Lietuvos šokėjų startai “Gintarinėje poroje”

Praėjusį savaitgalį praūžusioje 57-oje “Gintarinėje poroje” be daug dėmesio sulaukusio pasaulio čempionato vyko ir WDSF pasaulio reitingo varžybos įvairaus amžiaus grupių sportininkams. Lietuvos šokėjai aktyviai dalyvavo varžybose ir pademonstravo puikius rezultatus!

Suaugusieji standartinių šokių šokėjai dėl pasaulio reitingo taškų varžėsi World Open kategorijos varžybose. 2-ąją vietą grupėje užėmė Georgy Kalashnikov ir Domilė Šemeškevičiūtė (Kauno “Kaspinas”), 3-ąją – Simonas Seikauskas ir Liucija Norušaitė (Kauno “Sūkurys” ir Panevėžio “Rumba”), 4-ąją – Edgaras Baltaragis ir Indrė Baltaragė (Kauno “Rolo”).

Pusfinalio vietas atitinkamai užėmė Laurynas Makarovas ir Kotryna Ambrazevičiūtė (8-oji; Vilniaus “Juventos”) bei Aurimas Meška ir Ainė Rutkauskaitė (9-oji; Kauno Editos Daniūtės šokių studija ir Kauno “Sūkurys”).

Grupės nugalėtojų laurai atiteko Danijos šokėjams D. Kolobov ir S. Busk, finale taip pat šoko Lenkijos ir Latvijos sportininkai. Iš viso šioje grupėje startavo 37 poros.

Suaugusiųjų Lotynų Amerikos šokių šokėjai dalyvavo International Open kategorijos turnyre. Finale mūsų šaliai atstovavo tik vienas duetas – Einoras Degutis ir Ugnė Bliujūtė (Gargždų “Rolina” ir Kauno “Sūkurys”), kurie užėmė 3-ąją vietą. Per žingsnį nuo finalo liko ir 7-ąją vietą pusfinalyje užėmė Valerii Shylo ir Beatričė Rupšlaukytė (Vilniaus “Ratuto”).

Šioje grupėje taip pat nugalėjo šokėjai iš Danijos – M. B. Rohde ir S. Sorensen, antri buvo A. ir O. Ankerstein iš Vokietijos. Kitas vietas finale išsidalino Vokietijos, Latvijos ir Lenkijos atstovai. Iš viso grupėje startavo 22 duetai.

Aukso medalius mūsų šaliai “Gintarinėje poroje” iškovojo jaunimo iki 21 m. ir jaunių II amžiaus grupių standartinių šokių šokėjai.

Jaunimo iki 21 m. grupės standartinių šokių programos nugalėtojais tapo Aurimas Meška ir Ainė Rutkauskaitė (Kauno Editos Daniūtės šokių studija ir Kauno “Sūkurys”). Šios grupės finale 5-ąją vietą užėmė Arnas Endriulaitis ir Anastasija Pavšukova (Kauno “Kaspinas”), 6-ąją – Kristijonas Jankūnas ir Viltė Žibūdaitė (Vilniaus “Spindulys”).

Pusfinalyje lietuviams atiteko šios vietos: Kipras Burneikis ir Patricija Kairytė (Kauno “Tvistas”) – 7-oji, Rytis Skindzera ir Agata Pavlova (Kauno “Sūkurys”) – 8-oji, Nikita Gordeychik ir Julija Svobonaitė (Vilniaus “Šokio technikos akademija”) – 10-oji. Grupėje startavo 11 porų.

Jaunių II standartinių šokių varžybose nugalėjo Matas Puplevičius ir Gabija Vilčiauskaitė (Kauno “Dance Innovation Team”). Finale 5-ąją vietą užėmė Yehor Boiko ir Eglė Čeburnytė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”).

Pusfinalyje 9-oji vieta atiteko Augustui Lukoševičiui ir Smiltei Barysaitei (Vilniaus “DaVi” ir Kauno “Tvistas”), 10-oji – Mykolui Intai ir Faustai Rupšytei (Klaipėdos “Žuvėdra”), 11-oji – Jonui Guerra Elizondo ir Dominykai Joffei (Vilniaus “Cafe Latino”). Grupėje iš viso varžėsi 19 porų.

Jaunių II amžiaus grupėje Lotynų Amerikos šokių varžybose 2-ąją vietą iškovojo Ignas Ratkevičius ir Liveta Spaustinaitytė (Šiaulių “Šypsena”), 4-ąją – Yehor Boiko ir Eglė Čeburnytė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”).

Tarp 22 porų dar trys vietos pusfinalyje taip pat atiteko Lietuvos duetams: 8/9-oji – Faustui Žilinskui ir Evai Osipovičiūtei (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”) bei Mykolui Intai ir Faustai Rupšytei (Klaipėdos “Žuvėdra”), 11-oji – Augustui Lukoševičiui ir Smiltei Barysaitei (Vilniaus “DaVi” ir Kauno “Tvistas”).

Medaliai iškovoti ir jaunimo amžiaus grupėse.

Lotynų Amerikos šokių varžybų sidabras atiteko Aivarui Kuogai ir Elizai Abdellaoui (Kauno “Sūkurys”), bronza – Pranui Mitkui ir Justei Jančiūnaitei (Vilniaus “DaVi”). 6-ąją vietą šiame finale iškovojo Karolis Čeburnis ir Lauryta Abramovaitė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”).

Tarp 25 grupėje startavusių porų pusfinalio vietos atiteko: Kristupui Mlinskui ir Liepai Rudnickaitei (Klaipėdos “Žingsnis” ir Kauno “Sūkurys”) – 9-oji, Kiprui Burneikiui ir Patricijai Kairytei (Kauno “Tvistas”) – 10-oji, Nikolaj Gutsol ir Smiltei Kozlovskytei (Vilniaus “Ratuto”) – 11-oji, Erikui Rutavičiui ir Anetai Zenovič (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”) – 12-oji.

Jaunimo standartinių šokių varžybų bronza atiteko Pijui Palskiui ir Ugnei Makarskaitei (Panevėžio “Rumba” ir Kauno “Sūkurys”). 4-ąją vietą finale užėmė Kristupas Mlinkas ir Liepa Rudnickaitė (Klaipėdos “Žingsnis” ir Kauno “Sūkurys”), 5-ąją – Pranas Mitkus ir Justė Jančiūnaitė (Vilniaus “DaVi”).

Pusfinalyje 10-ąją vietą užėmė Augustas Lopeta ir Gabija Gumbrytė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”), 11-ąją – Adomas Abugelis ir Viltė Zuzevičiūtė (Kauno Editos Daniūtės šokių studija ir Kauno “Duetas”). Grupėje varžėsi 23 poros.

WDSF jaunių I amžiaus grupės standartinių šokių varžybose net trys finalo vietos iškovotos mūsų jaunųjų šokėjų: 2-oji – Eimantas Vilčinskas ir Kira Volkova (Vilniaus “AJ dance”), 3-oji – Nojus Vaškys ir Auksė Stuopelytė (Klaipėdos “Žingsnis”), 4-oji – Kristupas Sodys ir Jogailė Riklevičiūtė (Klaipėdos “Žingsnis”). Pusfinalyje 7-oji vieta atiteko Augustinui Markevičiui ir Urtei Pociūnaitei (Vilniaus “Cafe Latino”), 8-oji – Dovydui Labučiui ir Miglei Pravilonytei (Kauno “Duetas” ir Vilniaus “Ratuto”). Grupėje startavo 9 poros.

Jaunių I Lotynų Amerikos šokių varžybų finale 2-ąją vietą užėmė Nojus Vaškys ir Auksė Stuopelytė, o 6-ąją – Kristupas Sodys ir Jogailė Riklevičiūtė (abi poros iš Klaipėdos “Žingsnio”). Grupės pusfinalyje 7-oje vietoje buvo Dovydas Lavinskas ir Kamila Daniškevičiūtė (Vilniaus “Šokio tachnikos akademija”), 8-oje – Dovydas Labutis ir Miglė Pravilonytė (Kauno “Duetas” ir Vilniaus “Ratuto”), 9-oje – Karol Pavlovski ir Marta Dereškevičiūtė (Vilniaus “Spindulys”). Grupėje startavo 10 porų.

Senjorų amžiaus grupės varžybose taip pat šoko mūsų šalies duetai. Senjorų I standartinių šokių varžybose 2-oji vieta atiteko Tomui Rimkui ir Nerijai Surblytei-Rimkienei (Kauno “Kaspinas”), 3-oji – Rolandui Lydekaičiui ir Viktorijai Lėgaudaitei-Lydekaitienei (Kauno “Sūkurys”). Grupėje iš viso startavo 13 porų.

Senjorų III amžiaus grupės standartinių šokių varžybų finale 5-ąją vietą užėmė Nerijus Ramanauskas ir Sandra Bielinienė (Kauno “Rolo”), pusfinalyje 8-ąją – Artūras Grebliauskas ir Beata Grebliauskienė (Kauno “Sūkurys”). Grupėje iš viso varžėsi 20 porų.

Šokėjus varžybose “Gintarinė pora” vertino ir Lietuvos teisėjai: Liudmila Bankauskienė, Olga Gunko, Giedrius Januškevičius, Martynas Kūra, Dalia Vaikšnorienė, Eglė Visockaitė-Damaševičienė. Vyriausiąja vertintoja Kaune dirbo Daiva Dackevičienė.

Kartu su pasauio ir Lietuvos sportinių šokių federacijomis varžybas rengė sportinių šokių klubas “Sūkurys”, Kauno kultūros centras, globojo Kauno miesto savivaldybė. “Gintarinės poros” iniciatoriai ir vieni iš organizatorių yra Jūratė ir Česovas Norvaišos, pastaraisiais metais, organizuojant renginį, dirba Lina ir Donatas Vėželiai.

Nuotrauka: http://www.KirkysEvent.com (visos varžybų nuotraukos!)