Lietuvos sportininkų sėkmė Lenkijoje

Po pandemijos sportinių šokių varžybų žemėlapyje atsiradusioje naujoje kryptyje – Lenkijos Glivicės mieste – šiais metais buvo surengtos jau antrosios WDSF pasaulio reitingo varžybos. Į turnyrą nuvyko aštuonios Lietuvos šokėjų poros ir visos jos tapo “Silesia Open 2022” finalininkėmis!

Glivicėje iškovoti du aukso medaliai. 1-osios vietos laimėtojais WDSF jaunių II Lotynų Amerikos šokių varžybose tapo Povilas Dovydaitis ir Emilija Karaliūtė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”). Nors kova dėl nugalėtojų laurų buvo atkakli, tačiau P. Dovydaičiui ir E. Karaliūtei laimėti samba, pasodoblis ir džaivas atnešė pergalę.

Šios grupės 3-oji vieta atiteko naujam duetui iš Lietuvos Kristupui Mlinskui ir Liepai Rudnickaitei (Klaipėdos “Žingsnis” – Kauno “Sūkurys”). Iš viso grupėje startavo 14 porų.

Dar viena 1-oji vieta iškovota WDSF jaunių I amžiaus grupės standartinių šokių varžybose. Nugalėtojais čia tapo Adrijus Kasiulis ir Vanesa Šustikaitė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”). A. Kasiulis ir V. Šustikaitė laimėjo visus penkis šokius finale. Grupėje startavo 8 duetai.

Lenkijoje iškovoti net trys sidabro medaliai! WDSF jaunimo standartinių šokių programoje 2-oji vieta atiteko Pijui Palskiui ir Ugnei Makarskaitei (Panevėžio “Rumba” – Kauno “Sūkurys”).

Šioje grupėje 4-ąją vietą užėmė Aivaras Kuoga ir Eliza Abdellaoui (Kauno “Sūkurys”), 6-ąją – Nojus Grinskis ir Ieva Grybauskaitė (Kauno “Sūkurys”). Grupėje varžėsi 13 duetų.

WDSF jaunių II grupės standartinių šokių programoje 2-ąją vietą iškovojo K. Mlinskas ir L. Rudnickaitė. Šioje programoje dalyvavo 9 poros.

Sidabras laimėtas ir senjorų varžybose. WDSF senjorai III standartinių šokių progamoje 2-ieji buvo Artūras Grebliauskas ir Beata Grebliauskienė (Kauno “Sūkurys”). Turnyre šoko 6 poros.

WDSF jaunimo Lotynų Amerikos šokių varžybų finale tarp 14 startavusių duetų Lietuvos šokėjai išsidėstė taip: 3-oji vieta – P. Palskys ir U. Makarskaitė, 4-oji vieta – A. Kuoga ir E. Abdellaoui, 6-oji vieta – N. Grinskis ir I. Grybauskaitė.

WDSF suaugusiųjų amžiaus grupės standartinių šokių varžybose 4-ąją vietą finale užėmė Andrius Šleivys ir Vesta Šeflerytė (Kauno “Gintarėliai”). Šokant Vienos valsą ir kvikstepą, A. Šleivys ir V. Šeflerytė buvo įvertinti trečiomis vietomis. Suaugusiųjų grupės nugalėtojais tarp 10 duetų tapo parketo šeimininkai D. Mycka ir M. Freiberga.

Mūsų sportininkai taip pat šoko WDSF jaunių I Lotynų Amerikos šokių programos finale. 5-ąją vietą galutinėje įskaitoje tarp 9 porų čia užėmė A. Kasiulis ir V. Šustikaitė.

Varžybos Lenkijoje buvo puikiai organizuotos ir maloniai nuteikė Lietuvos šokėjus. Tarptautinėje vertintojų komisijoje dirbo ir teisėja iš Lietuvos Dalia Vaikšnorienė.