Lotynų Amerikos šokių pasaulio čempionatas

Šių metų Lotynų Amerikos šokių pasaulio čempionatas buvo surengtas lapkričio 4 d. Rumunijos Sibiu mieste. Tiek finalinio šešeto, tiek ir pusfinalio rezultatai šokių gerbėjų nenustebino.

Lietuvai šiame čempionate atstovavo mūsų šalies čempionai ir vicečempionai.

Einoras Degutis ir Ugnė Bliujūtė (Gargždų “Rolina” ir Kauno “Sūkurys”) čempionate užėmė 28-ąją vietą, o iki ketvirtfinalio jiems pritrūko labai nedaug – viso labo keturių pozicijų. Atsižvelgiant į mūsų porai skirtus teisėjų vertinimus, turnyre jiems geriausiai pavyko sušokti sambą.

Suaugusiųjų grupės WDSF varžybose šiemet debiutavę jauni šokėjai Rokas Kraucevičius ir Ilzė Kaminskaitė (Vilniaus “Judesys”) su Kroatijos sportininkais pasidalino 45 – 46-ąją vietas. Bene palankiausiai teisėjai įvertino Roko ir Ilzės pasodoblį.

2023 m. pasaulio čempionais jau kelintą kartą iš eilės tapo Marius Andrei Balan ir Khrystyna Moshenska iš Vokietijos, vicečempionais – Charles Guillaume Schmitt ir Elena Salikhova iš Prancūzijos, bronzą iškovojo Ispanijos atstovai Guillem Pascual ir Diandra Aniela Illes.

Kitos finalo vietos išdalintos taip: B. Yan ir Y. Du iš Kinijos, M. B. Rohde ir S. Sorensen iš Danijos, I. A. Miculescu ir A. Pacurar iš Rumunijos. Iš viso čempionate startavo 69 duetai.

Pasaulio čempionato dalyvius vertino Ispanijos, Italijos, Danijos, Rumunijos, Lenkijos, Vokietijos, Izraelio, Kinijos, Japonijos, Slovakijos teisėjai. Iš Lietuvos čempionate teisėjavo Eglė Visockaitė-Damaševičienė.