P. Mitkus ir J. Jančiūnaitė bei K. Kūra ir E. G. Valiūnaitė: Europos čempionato finalas ir pusfinalis! (papildyta trenerių komentarais)

Gana vėlai sekmadienį prasidėjęs WDSF jaunimo amžiaus grupės standartinių šokių Europos čempionatas baigėsi gerokai po vidurnakčio. Čempionato medaliai Nyderlandų Roterdamo mieste buvo išdalinti tik apie antrą valandą ryto.

Nepaisant vėlyvo laiko, Lietuvos šokėjai dar kartą įrodė, kad mes esame stipriausi žemyne, nes tokių aukštų abiejų porų rezultatų daugiau neturėjo nei viena kita šalis – aplenkėme ir pastaruoju metu jaunesnio amžiaus grupių varžybose lyderiaujančią Rumuniją.

Į Europos čempionato finalą pateko ir 4-ąją vietą jame užėmė Pranas Mitkus ir Justė Jančiūnaitė (Vilniaus “DaVi”). Visi P. Mitkaus ir J. Jančiūnaitės šokiai finale buvo įvertinti ketvirtosiomis vietomis ir tik kvikstepas – penktąja. Visgi, viso čempionato metu mūsų duetas teisėjų buvo vertinamas stabiliai, o pusfinalyje kaip tik geriausiai buvo įvertinti kvikstepas ir lėtas valsas.

Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė (Klaipėdos “Žingsnis” ir Vilniaus “Ratuto”) užėmė 7-ąją vietą pusfinalyje ir tik per apmaudų vieno pliuso atstumą nepateko į finalą. K. Kūra ir E. G. Valiūnaitė pusfinalyje surinko 24 balus, o finalui šį kartą reikėjo 25. Visi poros šokiai ankstesniuose turuose taip pat buvo vertinami stabiliais balais, o pusfinalyje teisėjai mūsiškiams daugiausiai taškų skyrė už fokstrotą ir kvikstepą.

Kaip galima buvo tikėtis pagal ankstesnius šio sezono rezultatus, Europos čempionato auksas iškeliavo į kaimyninę Latviją – juo pasipuošė Richards Krivinš ir Marija Golubeva. Ant antrojo ir trečiojo podiumo laiptelio žengę duetai susikeitė vietomis, lyginant su pasaulio čempionatu: Jaime Martinez Ibanez ir Emmi Brener iš Izraelio šį kartą buvo antri, o Adria Hernandez ir Emilija Ulčinaitė iš Ispanijos – treti. Penktoji vieta atiteko V. Cebanu ir S. Chiorescu iš Moldovos, šeštoji – M. Stawowy ir S. Silvai iš Lenkijos. Iš viso Europos čempionate dalyvavo 51 šokėjų pora.

Sportininkus vertino Nyderlandų, Latvijos, Vokietijos, Italijos, Ispanijos, Lenkijos, Belgijos ir Moldovos teisėjai. Iš Lietuvos vertintojų komisijoje dirbo Giedrius Januškevičius.

Kartu į Europos čempionatą vykusios mūsų porų trenerės taip pat liko patenkintos auklėtinių pasirodymais.

Dalia Samajauskaitė, treniruojanti P. Mitkų ir J. Jančiūnaitę, teigė, kad praėjusių metų jaunių čempionato bronza įpareigojo: „Europos čempionatui ruošėmės ypač atsakingai. Valandų valandos treniruočių salėje, sportinis ir psichologinis pasirengimas yra vienintelis kelias į sėkmę mūsų sporto šakoje. Tikime, kad šis pasiekimas yra tik mūsų kelio pradžia, jaunimo grupėje turime dar nemažai laiko siekti maksimumo.“

Ramunė Kūrienė, K. Kūros ir E. G. Valiūnaitės trenerė, nors ir apgailestavo, kad tiek mažai šokėjams tepritrūko iki finalo, bet džiaugėsi, kad sušokta buvo gerai: „Svarbiausia, kad Kipras ir Elzė šoko techniškai, įvykdė treniruočių planus ir mūsų komanda liko patenkinta pasirodymu čempionate. Kova dėl finalo vyko labai atkakliai, o porų rezultatų skirtumai pusfinalyje buvo minimalūs – grupė labai konkurencinga.“