Paaiškėjo visų breikerių, startuosiančių Paryžiuje, sąrašas

Praėjusį savaitgalį, Budapešte įvykus antrajam breiko olimpinės atrankos etapui, buvo susumuoti abiejų atrankų (pirmoji prieš mėnesį vyko Šanchajuje) galutiniai rezultatai. Šią savaitę Pasaulio sportinių šokių federacija (WDSF) paskelbė baigtinį šešiolikos merginų ir šešiolikos vaikinų sąrašą, kurie startuos Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Taigi, ir mūsų šalies olimpinė debiutantė, breiko šokėja Dominika Banevič – Bgirl Nicka sužinojo visas savo varžoves. Breiko žinovų teigimu, staigmenų nebuvo sulaukta.

Teisę dalyvauti atrankos etapuose Kinijoje ir Vengrijoje turėjo 42 merginos ir 43 vaikinai, kurie užėmė aukščiausias vietas reitingo lentelėje. Dešimčiai geriausiai pasirodžiusių kiekvienos grupės atletų buvo įteikti kelialapiai į Paryžių, o dar po šešis sportininkus į kiekvieną grupę prisijungs su jau anksčiau iškovotais bilietais.

Ne visi atrankose žibėję šokėjai vyks į Paryžių

Abiejuose grupėse, dalinantis vietas, netrūko nei sportinės, nei žmogiškosios dramos. Merginų grupėje Budapešte tris pirmąsias podiumo vietas užėmė Japonijos atstovės: Bgirl Ami, Bgirl Ayumi ir Bgirl Rico. Nors visų jų galutinis rezultatas leido kvalifikuotis į olimpines žaidynes, tačiau už brūkšnio liko ir į Paryžių nevyks Bgirl Rico, nes vienai valstybei yra skiriamos tik dvi vietos.

Lygiai tokia pati situacija susiklostė ir vaikinų sąraše. Į olimpines žaidynes vyks penktąją vietą atrankoje užėmęs Jungtinių Amerikos Valstijų atstovas Bboy Jeffro, o aštuntoje vietoje likęs ir teoriškai kvalifikaciją įveikęs jo tautietis Bboy Gravity ant Paryžiaus parketo nesisuks – nes dar viena vieta jau anksčiau atiteko pasaulio čempionu tapusiam amerikiečiui Bboy Victor. Nepasisekė ir septintuoju atrankų etapuose tapusiam japonui Bboy Issin, nes jam nepavyko aplenkti tautiečio, bronzos medaliu Vengrijoje pasipuošusio Bboy Hiro10, o japonas Bboy Shigekix kelialapį jau buvo parsivežęs iš Azijos žaidynių.

Galutinis dalyvių sąrašas – be staigmenų

Taigi, šią savaitę paaiškėjo, kad be jau minėtų dviejų Japonijos atstovių dėl olimpinių medalių Paryžiuje merginų grupėje dar varžysis parketo šeimininkės Bgirl Syssy ir Bgirl Senorita Carlota, amerikietė Bgirl Logistx, Kinijos šokėja Bgirl Ying Zi, ukrainietės Bgirl Kate ir Bgirl Stefani, italė Bgirl Anti, portugalė Bgirl Vanessa.

Šešios merginos, kurios per atrankos etapus nesijaudino, o tik stebėjo situaciją ir ruošėsi Paryžiaus startui yra Lietuvos atstovė Bgirl Nicka, Nyderlandų sportininkė Bgirl India, Kinijos šokėja Bgirl 671, amerikietė Bgirl Sunny, šokėja iš Maroko Bgirl El Mamouny ir australė Bgirl Raygun.

Po atrankos turnyrų drauge su Japonijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų šokėjais vaikinų grupėje bene svarbiausiose gyvenimo varžybose šoks Nyderlandų sportininkai Bboy Lee ir Bboy Menno, Pietų Korėjos šokėjas Bboy Hongten, Kinijos šokėjas Bboy Lithe-ing, Kazachstano atstovas Bboy Amir, ukrainietis Bboy Kuzya, Bboy Quake iš Taivano, prancūzas Bboy Lagaet. Jau anksčiau kelialapiais džiaugėsi ir į Paryžių atvyks Bboy Phil Wizard iš Kanados, Bboy Danny Dan iš Prancūzijos, Bboy Billy iš Maroko, Bboy J Attack iš Australijos.

Paskelbus šį galutinį dalyvių sąrašą, tapo aišku, kad vyriausia breiko turnyre dalyvausiančia šokėja tapo Bgirl Ayumi, kuriai starto Paryžiuje dieną, jau bus sukakę 41-eri, o jauniausia sportininkė bus mūsiškė Bgirl Nicka, neseniai atšventusi 17-ąjį gimtadienį.

Breiko varžybos Paryžiuje vyks 2024 m. rugpjūčio 9 ir 10 dienomis.

Nuotrauka: Breaking for Gold/WDSF.