Varžybos Italijoje “Deluxe Cup 2024”

Pirmasis vasaros mėnuo šokėjams baigėsi WDSF pasaulio reitingo varžybomis šiaurės Italijos Kozirano mieste. Nors vidurvasaris, šiame turnyre dalyvavo nemažai Lietuvos porų.

WDSF suaugusiųjų International Open standartinių šokių varžybose dalyvavo du mūsų šalies duetai ir abu pateko į finalą. Tarp 38 startavusių porų 2-ąją vietą užėmė Marco Bodini ir Kristina Charitonovaitė (Šiaulių “Šypsena” ir Vilniaus “Ratuto”), 4-oji vieta atiteko Simonui Seikauskui ir Liucijai Norušaitei (Kauno “Sūkurys” ir Panevėžio “Rumba”).

Finale visi Marco ir Kristinos šokiai buvo įvertinti antrosiomis vietomis, o štai Simonas ir Liucija vos per plauką nebuvo tretieji – jų tango ir kvikstepas įvertinti trečiosiomis vietomis. Grupės nugalėtojais tapo šokėjai, atstovaujantys Latvijai – V. Shurin ir A. Meshkova; 3-ąją vietą užėmė Italijos atstovai A. Gioncada ir V. Demidova. D. Duda ir B. Kaire iš Latvijos buvo 5-ieji, o G. di Melfi ir G. Celli iš Nyderlandų – 6-ieji.

WDSF jaunių II amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių varžybose 3-ąją vietą finale užėmė Radvilas Sakalauskas ir Emilija Mackevič (Vilniaus “Ratuto”). Mūsiškių kova su 2-ąja vieta besidžiaugusiais Vokietijos sportininkais M. Seebacher ir I. Bondaryeva vyko labai intensyviai: Radvilas ir Emilija už rumbą ir pasodoblį buvo įvertinti antrosiomis vietomis. Visgi, rezultatu 16,5 – 15,5 šį kartą teko pripažinti varžovų pranašumą.

Šios grupės pusfinalyje 7-ąją vietą užėmė Augustas Varkalis ir Emilija Marcinkevičiūtė (Vilniaus “AJ dance” ir Kauno “Tvistas”), 10-ieji buvo Rytis Oželis ir Smiltė Žilinskė (Kauno “Sūkurys”). Beje, Augustui ir Emilijai iki finalo pritrūko vos 1 taško – jie surinko 32 vertinimo balus, o jau minėti Vokietijos šokėjai į finalą pateko su 33. Šioje grupėje varžėsi 15 porų.

WDSF jaunių II standartinių šokių grupės finale šoko R. Oželis ir S. Žilinskė. Galutinėje varžybų įskaitoje duetas užėmė 6-ąją vietą, už visus šokius įvertintas šeštosiomis vietomis. Šioje grupėje startavo 9 poros.

Tuo tarpu WDSF jaunimo amžiaus grupės standartinių šokių varžybų pusfinalyje 7-ąją vietą užėmė Orestas Preidys ir Katrina Motiejūnė (Panevėžio “Rumba”), o Vakaris Pilka ir Saulė Endriukaitytė (Vilniaus “Cafe Latino”) su kitais pasidalino 10 – 12-ąją vietas. Beje, Orestas ir Katrina surinko 22 vertinimo balus, o finalui šį kartą reikėjo 28. Jaunimo grupės varžybas pradėjo 16 porų.

Tarptautinėje vertintojų komisijoje šiame turnyre dirbo teisėjas iš Lietuvos Donatas Vėželis.