Pasaulio jaunių II čempionatas Izraelyje: finalas ir pusfinalis!

Viename iš didžiųjų Izraelio miestų – Rišon Lezione – įvyko WDSF pasaulio jaunių II standartinių šokių čempionatas. Lietuvai jame atstovavusios poros pateko į finalą ir į pusfinalį!

Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė (Klaipėdos “Žingsnis” ir Vilniaus “Ratuto”) pateko į čempionato finalą ir galutinėje įskaitoje užėmė 4 – ąją vietą. Mūsų poros Vienos valsas ir kvikstepas buvo įvertinti trečiomis vietomis, lėtas valsas – ketvirtąja, o tango ir fokstrotas – penktosiomis. Surinkusius 20 balų, K. Kūrą ir E. G. Valiūnaitę nuo medalių skyrė 2,5 balo.

Nojus Karka ir Sofia Ptcelintzev (Vilniaus “DaVi”) čempionato pusfinalyje užėmė 9 – ąją vietą. Antrame ture jiems geriausiai sekėsi atlikti tango, o geriausias pusfinalio šokis buvo Vienos valsas. Pusfinalyje N. Karka ir S. Ptchelintzev surinko 14 balų ir nuo finalo juos skyrė 7 taškai.

Jaunių II pasaulio čempionate ir vėl triumfavo Rusijos šokėjai. Auksą iškovojo Vladislavas Sokolovas ir Olga Borzova, sidabrą – Nikita Kulpinas ir Sofija Surnakova. Trečioji vieta atiteko parketo šeimininkams – Izraelio šokėjams Rafaeliui Iljevski ir Emi Brener. Penktąją ir ketvirtąją vietas finale atitinkamai pasidalino Rumunijos ir Ispanijos šokėjai. Iš viso pasaulio čempionate dalyvavo 38 duetai.

Čempionato vertinimo komisijoje dirbo Prancūzijos, Izraelio, Estijos, Bulgarijos, Rusijos, Baltarusijos, Rumunijos ir Vokietijos teisėjai bei Lietuvos vertintojas Genadijus Gunko.