Pasaulio reitingo varžybos – Lietuvos pajūryje

Pirmosios šio sezono WDSF pasaulio reitingo varžybos Lietuvoje šeštadienį įvyko Klaipėdoje. “Klaipėda Open 2022” turnyre, surengtame “Švyturio” arenoje, dėl pasaulio reitingo taškų turėjo galimybę varžytis jaunimo, jaunimo iki 21 m. ir jaunių II amžiaus grupių sportininkai.

Jaunimo amžiaus grupės tiek standartinių, tiek Lotynų Amerikos šokių programose laurus skynė Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė (Klaipėdos “Žingsnis” – Vilniaus “Ratuto”). Standartinių šokių programoje visi dueto šokiai įvertinti tik pirmomis vietomis.

3-ąją vietą jaunimo standartinių šokių varžybose iškovojo Arnas Endriulaitis ir Anastasija Pavšukova (Kauno “Kaspinas” – Vilniaus “Vijūnas”). 6-oji vieta jaunimo grupės finale atiteko Augustui Lopetai ir Gabijai Gumbrytei (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”).

Grupės pusfinalyje 8-ąją, 9-ąją ir 11-ąją vietas atitinkamai pasidalino: Domantas Balevičius ir Dominyka Brantaitė (Kauno “Duetas” – Vilniaus “Šokio technikos akademija”), Kajus Brazdeikis ir Aurėja Blinstrubytė (Klaipėdos “Žingsnis”), Timas Narkevičius ir Gita Janušauskaitė (Klaipėdos “Tendance”). Grupėje varžėsi 11 duetų.

Jaunimo amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių programoje keturi K. Kūros ir E. G. Valiūnaitės šokiai buvo įvertinti pirmomis vietomis, o čia čia čia – antrąja: duetas dar kartą puošėsi aukso medaliais.

Šios programos finale 4-ąją vietą užėmė Rokas Kraucevičius ir Ilzė Kaminskaitė (Vilniaus “Judesys”).

Pusfinalyje nuo 7-osios iki 10-osios vietos taip pat išsirikiavo Lietuvos poros: A. Endriulaitis ir A. Pavšukova, Ignas Muškieta ir Austėja Krapikaitė (Elektrėnų “Reveransas” – Kauno “Žiburys”), A. Lopeta ir G. Gumbrytė (pastarosios poros užėmė 8-9 – ąsias vietas), Erikas Rutavičius ir Aneta Zenovič (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”). Grupės varžybose dalyvavo 17 porų.

Jaunimo iki 21 m. amžiaus grupėje standartinių šokių programoje 1-ąją vietą užėmė Laurynas Makarovas ir Kotryna Ambrazevičiūtė (Vilniaus “Juventos”). Čia taip pat visi penki šokiai buvo įvertinti aukščiausiais balais.

2-oji programos vieta atiteko Aurimui Meškai ir Ainei Rutkauskaitei (Kauno Editos Daniūtės šokių studija – Kauno “Sūkurys”). 6-oji finalo vieta teko D. Balevičiui ir D. Brantaitei, o 7-oji – Ryčiui Skindzerai ir Agatai Pavlovai (Kauno “Sūkurys”). Grupėje šoko 7 poros.

Jaunimo iki 21 m. Lotynų Amerikos šokių programoje auksas ir sidabras iškeliavo į Honkongą ir Armėniją, o bronza atiteko mūsų sportininkams L. Makarovui ir K. Ambrazevičiūtei.

4-ieji grupėje buvo Aleksandr Katalov ir Ieva Matulevičiūtė (Kauno “Duetas” – Kauno “Žiburys”), 5-ieji – E. Rutavičius ir A. Zenovič. Šioje grupėje varžėsi 6 duetai.

Dar vienu aukso medaliu nudžiugino jauniai II amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių sportininkai iš Lietuvos. 1-oji vieta čia atiteko Pranui Mitkui ir Justei Jančiūnaitei (Vilniaus “DaVi”): jų čia čia čia, pasodoblis ir džaivas įvertinti pirmosiomis vietomis.

Grupės finale 4-ąją, 5-ąją ir 6-ąją vietas užėmė Vakaris Bilčius ir Melani Bartosevič (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”), Gustas Dovydaitis ir Greta Sokolnikaitė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”), Gustas Beinoras ir Vėja Beniušytė (Šiaulių “Šypsena”).

9-oji vieta pusfinalyje atiteko Ignui Ratkevičiui ir Livetai Spaustinaitytei (Šiaulių “Šypsena”), 10-oji – Aleksandr Kutskij ir Urtei Pabrėžaitei (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”). Grupėje iš viso varžėsi 13 porų.

Jauniai II amžiaus grupės aukščiausią vietą tarp dalyvavusių Lietuvos porų – 2-ąją – užėmė Neidas Lenkaitis ir Izabelė Žymančiūtė (Kauno “Kaspinas”). Šios grupės finale 4-oji vieta atiteko G. Beinorui ir V. Beniušytei, 6 – oji – P. Mitkui ir J. Jančiūnaitei.

8-ąją vietą pusfinalyje užėmė Matas Puplevičius ir Gabija Vilčiauskaitė (Kauno “Dance Innovation Team”), 11-ąją – A. Kutskij ir U. Pabrėžaitė. Varžybose dalyvavo 15 duetų.

Varžybose Klaipėdoje dirbo tarptautinė teisėjų kolegija, o iš Lietuvos teisėjavo Vytautas Bankauskas, Lina Chatkevičiūtė, Olga Gunko, Asta Maigienė, Remigijus Suslavičius, Neringa Untulienė. Vyriausiąja varžybų vertintoja dirbo Daiva Dackevičienė.

Varžybas rengė Lietuvos ir pasaulio sportinių šokių federacijos, sportinių šokių klubas “Žingsnis”.

Už nuotrauką dėkojame www.GoodDance.PRO (visos varžybų akimirkos!)