Pasaulio reitingo varžybos Vokietijoje

Kaip įprasta, pirmąjį liepos mėnesio savaitgalį Vokietijos Vupertalio mieste įvyko WDSF pasaulio reitingo varžybos. Istorinėje miesto Rotušėje surengtame turnyre varžėsi visų amžiaus grupių šokėjai.

Šventinį Lietuvai savaitgalį Vokietijoje geriausiai pasirodė mūsų šalies senjorai. WDSF senjorų II amžiaus grupės standartinių šokių programos nugalėtojais tapo Tomas Rimkus ir Nerija Surblytė Rimkienė (Kauno “Kaspinas”). Teisėjams intensyviai vertinant poras finale, Tomui ir Nerijai už keturis šokius buvo skirtos pirmosios vietos ir tik už kvikstepą – antroji. Iš viso šioje grupėje startavo 107 poros.

Nedaug iki aukso Vokietijoje pritrūko ir WDSF jaunimo iki 21 m. amžiaus grupėje Lotynų Amerikos šokių programą atlikusiems Valerii Shylo ir Beatričei Rupšlaukytei (Vilniaus “Ratuto”). Už pirmuosius tris šokius įvertinti antrosiomis vietomis, o už pasodoblį ir džaivą – trečiosiomis, Valerii ir Beatričė finale buvo 2-ieji. Šioje grupėje dalyvavo 24 duetai.

Šį kartą tik Lotynų Amerikos šokių programoje startavę mūsų dešimtkovininkai Kristupas Mlinskas ir Liepa Rudnickaitė (Klaipėdos “DS dance” ir Kauno “Sūkurys”) WDSF jaunimo Lotynų Amerikos šokių finale užėmė 5-ąją vietą. Visus Kristupo ir Liepos šokius teisėjai vertino penktosiomis vietomis, o už rumbą skyrė ketvirtąją. Šiose varžybose dalyvavo 51 pora.

Per plauką nuo finalo liko taip pat jaunimo amžiaus grupės šokėjai, tačiau šokę standartinius šokius. Mykolas Inta ir Fausta Rupšytė (Klaipėdos “Žuvėdra”) grupėje užėmė 7-ąją vietą. Lemiamame pusfinalyje Mykolas ir Fausta surinko 27 taškus, o patekimui į finalą šį kartą reikėjo 34. Standartinių šokių varžybose šoko 21 pora.

Tuo tarpu suaugusiųjų amžiaus grupės sportininkai Vupertalyje varžėsi WDSF World Open kategorijos varžybose. Tiek standartinių, tiek Lotynų Amerikos šokių programose Lietuva buvo atstovaujama pusfinaliuose.

Standartinių šokių varžybose galutinėje įskaitoje 10-ąją vietą iškovojo Aurimas Meška ir Ainė Rutkauskaitė (Kauno Editos Daniūtės šokių studija). Pusfinalyje Aurimas ir Ainė surinko 165,100 balo (iš 200 galimų), už Vienos valsą, fokstrotą ir kvikstepą rinkdami po daugiau nei 33 balus (iš 40 galimų). Vos per žingsnį nuo šio pusfinalio liko ir 13 – 15-ąją vietas su kitais šokėjais pasidalino Laurynas Makarovas ir Gabija Damašiūtė (Vilniaus “Juventos” ir Kauno “Danza M”). Laurynas ir Gabija ketvirtfinalyje surinko 21 teisėjų vertinimo tašką, o paskutinė pora į pusfinalį pateko su 24.

Lotynų Amerikos šokių varžybose galutinėje įskaitoje 10-ąją vietą iškovojo Einoras Degutis ir Ugnė Bliujūtė (Kauno “Sūkurys” ir Gargždų “Rolina”). Pusfinalyje Einoras ir Ugnė surinko 164,400 balo, o po lygiai 33 balus teisėjai jiems skyrė už rumbą, pasodoblį ir džaivą. Ketvirtfinalyje 19 – 20-ąją vietą šiose varžybose užėmė V. Shylo ir B. Rupšlaukytė.

Iš viso suaugusiųjų standartinių šokių programoje dalyvavo 90 porų, Lotynų Amerikos šokių – 109. Standartinių šokių varžybose medalius išsidalino Tomas ir Violeta Fainšil iš Vokietijos, Dmitri Kolobov ir Signe Busk iš Danijos, Yehor Boldysh ir Irina Averina taip pat iš Vokietijos. Lotynų Amerikos šokių varžybose pirmasis trejetukas išsirikiavo taip: Malthe Brinch Rodhe ir Sandra Sorensen iš Danijos, Artur Balandin ir Anna Salita iš Vokietijos, Vicenc Torremade ir Megija Dana Morite iš Latvijos.

Varžybose Vupertalyje dirbo dvi vertintojos iš Lietuvos – Edita Gozzoli ir Eglė Visockaitė Damaševičienė.