LTOK vyko Lietuvos olimpinės rinktinės narių techninis seminaras

Liepos 4 d., ketvirtadienį, Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete būriavosi olimpinės rinktinės nariai, kuriems jau šio mėnesio pabaigoje prasidės Paryžiaus olimpinės žaidynės. Prieš išvyką sportininkai ir komandų vadovai dalyvavo techniniame seminare, skirtame pasiruošimui Paryžiaus olimpinėms žaidynėms. Tuo pačiu sportininkai turėjo progą atsiimti oficialią naująją „Nike“ olimpinę aprangą kartu su rėmėjų dovanomis.

Sveikinimo žodį susirinkusiems sportininkams ir komandos vadovams tarė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

„Linkime sėkmės visiems mūsų olimpiečiams Paryžiuje, o šiandien, net neabejoju, kad išgirsite daug aktualios informacijos. Vis tik tai yra didžiausias sporto renginys pasaulyje, kur galioja griežtos taisyklės. Galbūt kai kuriems tam tikra informacija jau yra žinoma, bet rinktinėje tikrai yra daug olimpinių debiutantų, tad aktualu susipažinti su įvairiomis temomis, pradedant nuo bendravimo su žiniasklaida, baigiant detalia technine informacija dėl dalyvavimo olimpinėse žaidynėse“, – sakė LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė.

Paryžius2024 Misijos vadovas Einius Petkus pristatė Lietuvos olimpinę komandą Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Šiai dienai vietą Paryžiuje yra užsitikrinę 48 sportininkai, iš kurių – 22 moterys ir 26 vyrai.

„Tikimės, kad rinktinės gretos dar tik didės. Su nekantrumu laukiame galutinės lengvaatlečių rinktinės sąrašo. Pakeitimai galimi iki sekmadienio, atsisakius kvotų kitų šalių atstovams, dar turi tikimybę gauti vietą Paryžiuje už brūkšnio likę sportininkai. Taip pat, žinoma, su nekantrumu sekame mūsų krepšininkų pasirodymus olimpiniame atrankos turnyre ir tikimės iš jų sėkmingų pasirodymų“, – lūkesčius išsakė Paryžius2024 Misijos vadovas Einius Petkus.

Paryžius2024 Misijos vadovo pavaduotoja Agnė Vanagienė pristatė išsamią techninę informaciją dėl dalyvavimo Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Buvo pasakojama apie olimpinės aprangos naujoves, bendradarbiavimą su „Nike“, olimpinio kaimelio ypatumus, pristatyta Lietuvos medikų komanda.

„Olimpinis kaimelis bus mažiausias, koks yra buvęs, bet tikrai kompaktiškas. Gyvensime ne visai Olimpiniame kaimelyje, o šalia jo esančioje saloje. Reikės pereiti per visą Olimpinį kaimelį ir savo namus pasieksite specialiai pastatytu pėsčiųjų tiltu“, – sakė Paryžius2024 Misijos vadovo pavaduotoja Agnė Vanagienė.

„Plaukimas Senos upe vyks apie pustrečios valandos, o su išvykimu iš Olimpinio kaimelio, visomis procedūromis, dalyvavimas atidarymo ceremonijoje užtruks net iki 8 valandų. Todėl sportininkams tikrai labai rekomenduojame įsivertinti ar galite dalyvauti, jei laukia startai sekančią dieną. Protokolinė dalis vyks Trokadero aikštėje, tai yra, ten bus įžiebiama ugnis ir taip paskelbiamas oficialus olimpinių žaidynių atidarymas. Yra galimybė sudalyvauti tik pačioje plukdymo Senos upe dalyje ir taip užtrukti kiek trumpiau“, – apie pirmą kartą ne stadione, o Senos upėje vyksiančią atidarymo ceremoniją pasakojo A. Vanagienė. 

Taip pat buvo anonsuotas iškilmingų išlydėtuvių renginys Prezidentūroje liepos 16 d. – Lietuvos olimpiečiams sėkmės startuose norės palinkėti Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda.

Lietuvos antidopingo agentūros direktorė Rūta Banytė papasakojo apie antidopingo agentūros naujienas. „Believe in Sport“ programos ambasadorius Saulius Ritter pristatė sutartų rungtynių prevencijos programą.

LTOK užsienio ryšių direktorė Vaida Mačianskienė pristatė „Athlete365“ platformą. LTOK komunikacijos vadovė Patricija Užienė pasakojo apie bendravimą su žiniasklaida ir išskirtinumus tokio lygio sporto renginyje. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse laukia ir nauji reikalavimai dėl socialinių tinklų naudojimo ir informacijos viešinimo juose – apie tai pasakojo LTeam projektų vadovas Jaunius Sarapas.

Paryžiaus olimpinės žaidynės vyks liepos 26 – rugpjūčio 11 dienomis.

Šaltinis: LTOK.lt

#Paris2024 #FollowingNICKAdream #RoadToParis #LithuanianBreaking #LTeam #PalaikykLTeam

Nuotrauka: LTOK / Saulius Čirba