Šiaurės šalių čempionate: ir auksas, ir sidabras!

Rugsėjo 4 d. Suomijos sostinėje Helsinkyje įvyko 2022 m. Šiaurės šalių čempiontas, surengtas pirmą kartą po pandemijos. Šiaurės šalių čempionate buvo kviečiami dalyvauti Danijos, Estijos, Suomijos, Islandijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos, Švedijos, Vokietijos ir Lenkijos šokėjai, kurie varžėsi suaugusiųjų, jaunimo, jaunių I, jaunių II, jaunučių ir senjorų amžiaus grupėse.

Tarp Lietuvos sportininkų geriausiai pasirodė suaugusiųjų, jaunimo ir jaunių II grupių Lotynų Amerikos šokių šokėjai bei jaunimo standartinių šokių sportininkai – šiose grupėse iškovotas auksas ir sidabras!

2022 m. Šiaurės šalių čempionais suaugusiųjų Lotynų Amerikos šokių grupėje tapo Einoras Degutis ir Ugnė Bliujūtė (Gargždų “Rolina”). Titulą jie iškovojo, laimėję visus penkis programos šokius – su dideliu atotrūkiu nuo pagrindinių varžovų.

Grupės sidabras atiteko vokiečiams R. Goldmann ir S. Rusevai, bronza – suomiams D. Borovski ir L. Galashenkovai. Grupėje startavo 26 poros.

2022 m. Šiaurės šalių čempionais jaunimo standartinių šokių grupėje tapo Nojus Karka ir Sofia Ptchelintzev (Vilniaus “DaVi”). Mūsų duetui, dvikovoje su Latvijos šokėjais, pergalę garantavo gerai atliktas lėtas valsas, Vienos valsas ir fokstrotas.

Šios grupės finale 5-ąją vietą užėmė Raigardas Gedvilas ir Patricija Vičiūtė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”), 6-ąją – Arnas Endriulaitis ir Anastasija Pavšukova (Kauno “Kaspinas” – Vilniaus “Vijūnas”). Grupėje varžėsi 35 duetai – antrąją ir trečiąją vietas čia iškovojo latviai E. A. Dimants ir M. Paščenko bei H. Vahtra ir K. Karklina. Grupėje startavo 35 poros.

2022 m. Šiaurės šalių čempionato vicečempionų titulas atiteko Valerij Šylo ir Smiltei Kozlovskytei (Vilniaus “Ratuto”). Jaunimo Lotynų Amerikos šokių varžybose jie nugalėjo, šokdami čia čia čia ir pasodoblį, o samba, rumba ir džaivas buvo įvertinta antromis bei trečiomis vietomis.

Tarp 36 porų startavusių jaunimo Lotynų Amerikos šokių varžybose pusfinalyje taip pat šoko bei atitinkamai 8-ąją, 9-ąją ir 12-ąją vietas pasidalino: Aivaras Kuoga ir Eliza Abdellaoui (Kauno Sūkurys”), Arnas Endriulaitis ir Anastasija Pavšukova (Kauno “Kaspinas” – Vilniaus “Vijūnas”), Augustas Lopeta ir Gabija Gumbrytė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”).

Grupės nugalėtojais tapo Latvijos sportininkai D. Ternovik ir S. Granta, trečioji vieta atiteko Suomijos šokėjams K. Tusa ir M. Tigerstedt.

2022 m. Šiaurės šalių vicečempionais tapo jaunių II amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių šokėjai Vakaris Bilčius ir Melani Bartosevič (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”). Laimėję pasodoblį, o kituose šokiuose antrosiomis ir trečiosiomis vietomis įvertinti sportininkai džiaugėsi sidabru.

Grupės finale 4-ąją vietą užėmė Povilas Dovydaitis ir Emilija Karaliūtė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”). 7-ieji pusfinalyje buvo Gustas Dovydaitis ir Greta Sokolnikaitė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”), o 12-ieji – Aleksandr Kutskij ir Urtė Pabrėžaitė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”). Iš viso grupėje varžėsi 42 duetai.

Jaunių II grupės standartinių šokių varžybų finale šoko ir 5-ąją vietą tarp 34 duetų užėmė Aleksandr Kutskij ir Urtė Pabrėžaitė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”). Šios grupės pusfinalyje 7-ieji buvo Adrian Donskich ir Silvija Vilionskytė (Vilniaus “Cafe Latino”).

Grupės medalius išsidalino šokėjai iš Latvijos: atitinkamai R. Krivins ir M. Golubeva, K. Riemers Silarajs ir P. Marinaka, J. Zeiza ir E. Gravere.

Šių metų Šiaurės šalių čempionate kartu su tarptautine teisėjų kolegija taip pat dirbo Lietuvos vertintoja Eglė Visockaitė Damaševičienė.