Pasaulio reitingo varžybos Vroclave

Lenkijos Vroclavo mieste šį savaitgalį įvyko tarptautinės sportinių šokių varžybos “Haston Cup 2024”, kuriose dalyvavo nemažai Lietuvos šokėjų. Su atvirosiomis grupėmis vyko ir WDSF pasaulio reitingo varžybos, o suaugusiesiems jos buvo surengtos International Open kategorijos formatu.

Iš visų WDSF pasaulio reitingo varžybų grupių bene labiausiai lietuviškumu išsiskyrė jaunimo standartinių šokių programa – čia visos trys prizinės vietos atiteko Lietuvos poroms. Nugalėtojais šioje programoje tapo Pranas Mitkus ir Justė Jančiūnaitė (Vilniaus “DaVi”), ant antrojo pakylos laiptelio užkopė Rytis Ašeriškis ir Izabelė Žymančiūtė (Kauno Editos Daniūtės šokių studija), ant trečiojo – Matas Puplevičius ir Gabija Vilčiauskaitė (Kauno “Dance Innovation Team”).

Grupės pusfinalyje taip pat šoko ir galutinėje įskaitoje 9-ąją vietą užėmė Jonas Vilčiauskas ir Danielė Vilčiauskaitė (Šiaulių “Šypsena”). Grupėje varžybas pradėjo 14 duetų.

Neprastai Lenkijoje pasirodė ir vyresni šokėjai. WDSF jaunimo iki 21 m. amžiaus grupėje Lotynų Amerikos šokių varžybose 2-oji vieta atiteko Valerii Shylo ir Beatričei Rupšlaukytei (Vilniaus “Ratuto”). Kitą dieną sušokę WDSF International Open suaugusiųjų grupėje V. Shylo ir B. Rupšlaukytė taip pat pateko į finalą ir užėmė 4-ąją vietą. Šiose grupėse startavo 18 ir 27 poros.

WDSF jaunimo iki 21 m. Lotynų Amerikos šokių varžybų pusfinalyje šoko ir galutinėje įskaitoje 11-ąją vietą užėmė Matas Mocevičius ir Lijana Šlentnerytė (Kauno “Kaspinas” ir Kauno “Tvistas”).

Finalinės vietos Vroclave atiteko ir mūsų jauniams II. WDSF Lotynų Amerikos šokių programoje Radvilas Sakalauskas ir Emilija Mackevič (Vilniaus “Ratuto”) užėmė 2-ąją vietą, o Adrijus Kasiulis ir Silvija Vilionskytė (Vilniaus “Ratuto”) šios grupės finale buvo 6-ieji. 6-oji vieta A. Kasiuliui ir S. Vilionskytei taip pat atiteko ir jaunių II standartinių šokių varžybose. Šiose jaunių grupėse atitinkamai varžėsi 14 ir 12 porų.

Tarptautinėse varžybose “Haston Cup 2024” kartu su vertintojais iš kelių valstybių dirbo ir Lietuvos teisėjas Virginijus Visockas.