Perspektyvinės rinktinės stovykla Ukmergėje

Paskutines besibaigiančių metų dienas per dvidešimt Lietuvos šokėjų porų skyrė intensyvioms treniruotėms. Ukmergėje buvo surengta šalies perspektyvinės rinktinės stovykla.

“Pirmą kartą organizavome tokio formato stovyklą.” – teigė vienas iš renginio organizatorių, LSŠF VK narys, nacionalinių rinktinių kuratorius Rolandas Burneikis. Jis papasakojo, kad iki šiol buvo rengiamos treniruočių stovyklos pagrindinės nacionalinės rinktinės šokėjams, Lietuvos reitingo rinktinės šokėjams, o ši stovykla buvo skirta patiems perspektyviausiems jauniesiems sportininkams – jaunių I, jaunių II ir jaunimo amžiaus grupių šokėjams, kurie pastaruoju metu demonstravo gerus rezultatus tarptautinėse varžybose.

“Kad šis jaunimas ateityje taps tarptautinėmis šokių pasaulio žvaigždėmis – nelabai ir kyla abejonių. Pasaulio ir Europos čempionatų medaliai šiais metais iškovoti ne tik suaugusiųjų bei profesionalų grupėse, bet ir jaunimo bei jaunių II kategorijose. Tuo labiau, kad stovykloje dirba ir mūsų čempionai Ieva ir Evaldas Sodeikos – manau, kad jaunesniems šokėjams sudalyvauti jų pamokose yra ne tik žinios, bet ir didelė motyvacija.” – kalbėjo R. Burneikis.

Be I. ir E. Sodeikų vedamų standartinių šokių treniruočių stovykloje Lotynų Amerikos šokių pamokas vedė taip pat tituluoti šokėjai, o dabar ir treneriai – Eglė Visockaitė Damaševičienė ir Gintaras Svistunavičius.

Iš užsienio šį kartą organizatoriai pakvietė Lotynų Amerikos šokių trenerę Svetlaną Tvarianovič (Izraelis) bei standartinių šokių trenerį Mareką Choinackį (Lenkija).

M. Choinackis negailėjo pagyrų Lietuvos šokėjams: “Šiais metais Lietuvos šokėjų pasiekimai pasaulinėje arenoje – ypatingi! Labai gerai, kad turite ir jaunus, augančius talentus – jie labai puikūs sportininkai!”

“Man taip pat patinka, kad šį stovykla rengiama tik jauniams ir jaunimui. Nors porų lygis toks, kad jiems galima pateikti tą pačią informaciją, kaip suaugusiems sportininkams, visgi ta atmosfera, tokio amžiaus grupėje vyraujanti dinamika įkvepia ir trenerius. Taip pat jaučiu ir sveiką konkurenciją tarp porų – juk kai kurios jau kitą mėnesį ateis į naujas amžiaus grupes: visi supranta, kad teks varžytis tarpusavyje, visi žvalgosi vienas į kitą, juk daugelis čia dalyvaujančių yra jūsų šalies savo grupių lyderiai, o dabar rezultatai gali kažkiek keistis. Bet ta konkurencija yra sveika – man atrodo, kad poros čia netgi labiau susikaupusios nei didelėse tarptautinėse stovyklose.” – neslėpė savo pastebėjimų treneris Marekas Choinackis.

Tuo tarpu, kai standartinių ir Lotynų Amerikos šokėjai dalyvavo stovykloje Ukmergėje, Vilniuje panaši stovykla buvo surengta Lietuvos olimpinei breiko rinktinei. Išsamesnę informaciją skaitykite jau visai netrukus.