WDSF reitingų varžybos Brno

Praėjusį savaitgalį Čekijos Brno mieste, kartu su pasaulio ir Europos čempionatais, vyko ir WDSF reitingų varžybos. Iš jų Lietuvos šokėjai parsiveža sidabrą ir bronzą.

Sidabru už 2-ąją vietą Brno buvo apdovanoti jaunimo standartinių šokių šokėjai Pranas Mitkus ir Justė Jančiūnaitė (Vilniaus “DaVi”). Finale mūsiškiai į priekį praleido tik šokėjus iš Rumunijos V. Cebanu ir S. Chiorescu. Geriausiai P. Mitkui ir J. Jančiūnaitei sekėsi sušokti lėtą fokstrotą – už šį šokį teisėjai jiems skyrė pirmąją vietą. Jaunimo standartinių šokių pusfinalyje šoko ir 12-ąją vietą jame užėmė Augustas Lopeta ir Gabija Gumbrytė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”). Iš viso šios grupės varžybose dalyvavo 39 poros.

Bronzos medalius iš Čekijos parsiveža suaugusiųjų standartinių šokių šokėjai Simonas Seikauskas ir Liucija Norušaitė (Kauno “Sūkurys” ir Panevėžio “Rumba”). World Open varžybų finale jie surinko 172,600 balo ir šis rezultatas tik keliomis dešimtosiomis buvo mažesnis už antrosios vietos 172,850 balo, kuriuos gavo A. Gioncada ir V. Demidova iš Italijos, bei pirmosios vietos 173,150 balo, skirtus D. Grulai ir G. Cragnolini iš Slovakijos. Grupėje startavo 68 duetai.

Geriausiai finale S. Seikauskas ir L. Norušaitė atliko tango ir lėtą fokstrotą – pagal šių šokių vertinimą jie buvo antroje pozicijoje.

Tuo tarpu jauniams Brno iki finalų pritrūko mažo žingsnelio. Marius Didikas ir Izabelė Čereškaitė (Kauno “Sūkurys”) standartinių šokių pusfinalyje buvo 7-ti, o Lotynų Amerikos šokių – 11-ti. Grupėse varžėsi po 32 ir 42 poras.

11-ąsias vietas Lotynų Amerikos šokių programos pusfinaliuose užėmė ir suaugusieji bei jaunimas. Einoras Degutis ir Ugnė Bliujūtė (Kauno “Sūkurys” ir Gargždų “Rolina”) dalyvavo World Open kategorijos varžybose kartu su 86 kitomis poromis, o A. Lopeta ir G. Gumbrytė – jaunimo turnyre su 51 pora.

Varžybose Čekijoje teisėjavo Lietuvos vertintojas Donatas Vėželis.