Susitiko LSŠF lygos „Šokiai visiems“ ir įvairių šokio žanrų atstovai

Š. m. sausio 30 d. LSŠF lygos „Šokiai visiems“ atstovai susitiko su Lietuvoje propaguojamų įvairių šokio žanrų – popping, locking, high heels, dancehall, waacking – atstovais. Susitikimo metu diskutuota apie bendradarbiavimo galimybes.

Pirmiausiai LSŠF lygos „Šokiai visiems“ direktorė Lilija Bernatavičienė pristatė lygos veiklą, o vėliau buvo aptariamos minėtų šokio žanrų galimo įsitraukimo į šią lygą perspektyvos, bendradarbiavimo formos.

Savo patirtimi taip pat dalinosi susitikime dalyvavę LSŠF Breiko lygos ir LSŠF Hiphopo lygos atstovai. LSŠF Breiko lygos direktorius Mindaugas Bružas apžvelgė visą trejų metų laikotarpį, kuomet breiko judėjimas Lietuvoje vystomas kartu su LSŠF. Savo patirtimi pasidalino ir LSŠF Hiphopo lygos, veikiančios jau antrus metus, atstovas Dainius Žebrauskas.

Tiek M. Bružas, tiek D. Žebrauskas akcentavo, jog Pasaulio sportinių šokių federacijai (WDSF) pradėjus globoti ir plėtoti įvairius šokių stilius, šokėjams kyla poreikis burtis į nacionalines organizacijas ir siekti bendrų tikslų visiems kartu. Negana to, Lietuvos breiko ir hiphopo bendruomenių atstovai išdėstė požiūrį, kad LSŠF, būdama WDSF narė, geriausiai galėtų atstovauti jų interesams pasaulio mastu.

Susitikime dalyvavęs LSŠF pirmasis viceprezidentas, lygos „Šokiai visiems“ kuratorius Virginijus Visockas pabrėžė, kad LSŠF mielai dalintųsi su kitų žanrų šokėjais savo gerąją patirtimi tiek populiarinant šokio stilių, tiek veiklos administravimo srityje: „Jau dabar yra labai daug darbo, o dar daugiau yra minčių ir idėjų, ką galima būtų padaryti. LSŠF – daugiau kaip trisdešimt metų veikianti organizacija, todėl tam tikrą patirtį esame sukaupę ir galima ja dalintis. Iš kitos pusės, pastaraisiais metais prisijungę breiko ir hiphopo šokėjai taip pat įnešė naujovių. Nekalbant apie tai, kad dažname renginyje pasirodo visų LSŠF šokio šakų atlikėjai – įdomu vieniems į kitus pasižiūrėti, susipažinti. Mes, kaip nacionalinė federacija, taip pat deleguojame mūsų šalies tiek breiko, tiek hiphopo sportininkus į pasaulio ir Europos čempionatus, kitas tarptautines varžybas.“

Paskutinį sausio sekmadienį įvykęs susitikimas baigėsi susitarimu iškeltas temas dar kartą aptarti savo bendruomenėse ir sugrįžti su konkrečiais sprendimais. „Džiugina, kad LSŠF lyga „Šokiai visiems“ kelia kitų šokio šakų atstovų susidomėjimą, o ir mums būtų įdomu kartu dirbti.“ – neslėpė L. Bernatavičienė.