Varžybos Frankfurte: puikūs Lietuvos šokėjų rezultatai!

Š. m. gegužės 14 – 15 dienomis Vokietijos Frankfurto mieste vyko WDSF pasaulio reitingo varžybos. Lietuvos šokėjams jos buvo itin sėkmingos – grįžtama su medaliais!

Tris aukso medalius iškovojo jaunimo ir jaunių II amžiaus grupės sportininkai.

Pijus Palskys ir Ugnė Makarskaitė (Panevėžio “Rumba” – Kauno “Sūkurys”) tapo jaunimo grupės standartinių šokių programos nugalėtojais. Finale jie aplenkė Estijos, Izraelio, Slovakijos, Čekijos sportininkus – visi mūsų poros šokiai buvo įvertinti pirmomis vietomis. Vos dviejų teisėjų vertinimo taškų iki šios grupės finalo pritrūko Augustui Lopetai ir Gabijai Gumbrytei (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”). Galutinėje įskaitoje duetas užėmė 7 – ąją vietą. Iš viso šioje grupėje varžybas pradėjo 35 poros.

Tiek standartinių, tiek Lotynų Amerikos šokių programos aukso medaliai jaunių II amžiaus grupėje atiteko mūsų šokėjams Pranui Mitkui ir Justei Jančiūnaitei (Vilniaus “DaVi”). Visus jų dešimt šokių finaluose teisėjai įvertino pirmomis vietomis. P. Mitkus ir J. Jančiūnaitė finaluose aplenkė Vokietijos, Izraelio, Ukrainos, Ispanijos, Latvijos šokėjus. Šioje amžiaus grupėje varžėsi atitinkamai 24 ir 39 poros.

WDSF suaugusiųjų standartinių šokių International Open varžybose bronzą iškovojo Aurimas Meška ir Ainė Rutkauskaitė (Kauno Editos Daniūtės šokių studija – Kauno “Sūkurys”). Tarp 75 varžybose dalyvavusių porų A. Meška ir A. Rutkauskaitė į priekį praleido tik T. Fainšil ir V. Fainšil, atstovaujančius Vokietijai, bei D. Myčką ir M. Freibergą iš Lenkijos. Finale taip pat šoko Latvijos, Prancūzijos ir Rumunijos duetai. Visi mūsų poros šokiai buvo įvertinti trečiomis vietomis, išskyrus tango (šeštoji vieta).

Jaunimo amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių progamoje P. Palskys ir U. Makarskaitė šoko pusfinalyje ir galutinėje įskaitoje užėmė 7 – ąją vietą, o A. Lopeta ir G. Gumbrytė – ketvirtfinalyje ir pasidalino 15-16 – ąją vietas. Šioje programoje varžėsi 59 poros. Grupės medalininkais tapo šokėjai iš Italijos, Moldovos ir Čekijos.

Tarp 31 poros, startavusius WDSF Senjorai IV grupės standartinių šokių programoje, į pusfinalį pateko ir galutinėje įskaitoje 9-ąją vietą užėmė Stanislovas Česonis ir Ramunė Jurčiukonienė (Kauno “Kaspinas”). Grupės medalius iškovojo Vokietijos, Italijos ir Ispanijos šokėjai.

Varžybose Frankfurte dirbo ir Lietuvos vertintoja Dalia Vaikšnorienė.