Varžybų sezoną Lietuvoje užbaigė “Kėdainiai Open 2022”

2021/2022 m. varžybų sezonas Lietuvoje baigėsi praėjusį savaitgalį Kėdainiuose surengtu pasaulio ir Lietuvos reitingų turnyru. “Kėdainiai Open 2022” sukvietė įvairaus amžiaus grupių ir meistriškumo poras, o jaunimas ir jauniai II turėjo galimybę varžytis dėl WDSF pasaulio reitingo taškų tiek standartinių, tiek Lotynų Amerikos šokių programose.

Be abejo, WDSF kategorijos varžybose dalyvavo gausus būrys Lietuvos sportininkų, kurie išsidalino tiek pasaulio reitingo taškus, tiek organizatorių įsteigtus prizus.

Jaunimo grupės standartinių šokių programos nugalėtojais tapo Pijus Palskys ir Ugnė Makarskaitė (Panevėžio “Rumba” – Kauno “Sūkurys”). Bronza šioje grupėje atiteko Nojui Karkai ir Sofia Ptchelintzev (Vilniaus “DaVi”). 4-ąją vietą finale užėmė Raigardas Gedvilas ir Patricija Vičiūtė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”).

Grupės pusfinalyje taip pat šoko Matas Jasinevičius ir Liepa Rudnickaitė (Vilniaus “Šokio technikos akademija”; 7-oji vieta), Orestas Preidys ir Katrina Motiejūnė (Panevėžio “Rumba”; 9-oji vieta), Simas Sakalauskas ir Lauryta Abramovaitė (Vilniaus “Spindulys”, 10-oji vieta). Iš viso grupės varžybose dalyvavo 13 porų.

Jaunimo Lotynų Amerikos šokių programos nugalėtojais tapo Valerii Shylo ir Smiltė Kozlovskytė (Vilniaus “Ratuto”). Sidabras atiteko P. Palskiui ir U. Makarskaitei. Į finalą šioje grupėje pateko net aštuonios poros, tad dar du Lietuvos duetai finale užėmė šias pozicijas: Karolis Čeburnis ir Saulė Kučauskaitė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”) – 7-oji vieta, Kasparas Svistunavičius ir Goda Česnulevičiūtė (Kauno “Toro”) – 8-oji vieta.

Grupės pusfinalyje 9 – 11-ąją vietas iš eilės užėmė R. Gedvilas ir P. Vičiūtė, Matas Joffė ir Adrijana Katinaitė (Vilniaus “Ratuto”), Ignas Muškieta ir Austėja Krapikaitė (Elektrėnų “Reverensas” – Kauno “Žiburys”). Grupėje startavo 14 porų.

Jaunių II amžiaus grupės standartinių šokių programoje nugalėjo Neidas Lenkaitis ir Izabelė Žymančiūtė (Kauno “Kaspinas”). 2-oji vieta atiteko Gustui Beinorui ir Vėjai Beniušytei (Šiaulių “Šypsena), 3-oji – Maksim Sidelskij ir Gabrielei Grušaitei (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”). 5-ąją ir 6-ąją vietas finale atitinkamai užėmė Radvilas Sakalauskas ir Ema Kniubaitė (Vilniaus “Ratuto” – Kauno “Kaspinas”) bei Mykolas Inta ir Fausta Rupšytė (Klaipėdos “Žuvėdra”).

Grupės pusfinalyje 7-ąją vietą užėmė Mindaugas Tomas Gylys ir Marija Ravinskaitė (Vilniaus “DaVi”), o 10-ąją – Jovaras Viršilas ir Margarita Kibeikaitė (Vilniaus “Spindulys”). Iš viso šioje grupėje varžėsi 12 porų.

Jaunių II amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių programoje nugalėjo Lukas Jasinevičius ir Meida Kybartaitė (Vilniaus “Šokio technikos akademija”). 2-ieji buvo G. Beinoras ir V. Beniušytė, 3-ieji – M. Sidelskij ir G. Grušaitė. 4-ąją, 5-ąją ir 6-ąją vietas finale taip pat užėmė Lietuvos poros ir jos išsidėstė taip: R. Sakalauskas ir E. Kniubaitė, M. Inta ir F. Rupšytė, Gustas Dovydaitis ir Greta Sokolnikaitė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”).

Dar keturi mūsų šalies duetai pateko į šios grupės pusfinalį: 7-oji vieta – Ignas Ratkevičius ir Liveta Spaustinaitytė (Šiaulių “Šypsena”), 9-10 – ąją vietas pasidalino M. T. Gylys ir M. Ravinskaitė bei Kajus Astrauskas ir Kamilė Tkačenko (Klaipėdos “Žingsnis”), 12-oji vieta – Elvinas Kovaliovas ir Goda Morkytė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”). Grupės varžybose startavo 16 duetų.

Be užsienio vertintojų Kėdainiuose dirbo WDSF teisėjos iš Lietuvos Liudmila Bankauskienė, Lina Chatkevičiūtė, Daiva Dackevičienė, Aušrelė Visockienė.

Varžybos “Kėdainiai Open 2022”, vienos iš renginio organizatorių Gintarės Slausgalvienės teigimu, praėjo labai puikiai. Jas surengė sportinių šokių klubas “Dance4Fun” kartu su WDSF, LSŠF, prisidedant Kėdainių rajono savivaldybei.