Velykinio savaitgalio varžybos Kjaso mieste Šveicarijoje

Tris praėjusio savaitgalio dienas Šveicarijos Kjaso mieste, visai netoli Italijos sienos, vyko WDSF pasaulio reitingo varžybos daugelio amžiaus grupių šokėjams – “Swiss Dance Tour Festival 2022”.

Geriausiai šiame turnyre sekėsi suaugusiųjų standartinių šokių sportininkams Simonui Seikauskui ir Liucijai Norušaitei (Kauno “Sūkurys” – Panevėžio “Rumba”). International Open kategorijos varžybose jie užėmė 5 – ąją vietą tarp 51 varžybas pradėjusio dueto.

Grupės nugalėtojais tapo V. Šurinas ir A. Meškova, atstovaujantys Latvijai. Sidabrą ir bronzą atitinkamai pasidalino Norvegijos ir Slovakijos duetai – J. A. Petersenas ir K. Pusep bei D. Grula ir G. Kranjolini.

WDSF jaunimo iki 21 m. amžiaus grupės tiek standartinių, tiek Lotynų Amerikos šokių programų pusfinaliuose Šveicarijoje šoko Tauras Žemaitis ir Greta Suslavičiūtė (Elektrėnų “Reveransas”). Standartinių šokių programoje sportininkai 7-9 – ąją vietas pasidalino su Estijos ir Danijos šokėjais, o Lotynų Amerikos šokių programoje – 11-12 – ąją – su sportininkais iš Nyderlandų.

Šios amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių varžybose dalyvavo 27 poros, standartinių šokių – 15 porų.

WDSF senjorų II amžiaus grupės standartinių šokių varžybų pusfinalyje 7 – ąją vietą užėmė Nerijus Stukas ir Laura Montvilaitė (Kauno “Kaspinas”). Į priekį šokėjai praleido šešis duetus iš Italijos. Iš viso grupėje varžėsi 22 senjorų poros, atstovavusios Italijai, Vokietijai, Prancūzijai, Nyderlandams.

Teisėjų kolegijoje šiose varžybose dirbo vertintojai iš Albanijos, Austrijos, Azerbaidžano, Bulgarijos, Danijos, Italijos, Izraelio, Kipro, Moldovos, Nyderlandų, Prancūzijos, Rumunijos, Šveicarijos, Vokietijos. Taip pat teisėjavo Remigijus Suslavičius iš Lietuvos.