WDSF Europos čempionatas Moldovoje

Standartinių šokių gerbėjų vienas laukiamiausių metų turnyrų ką tik pasibaigė Moldovos sostinėje Kišioniove. Čia vyko 2024 m. WDSF Europos čempionatas suaugusiems. Tarp 56 porų iš 32 Europos valstybių startavo ir atsinaujinusi Lietuvos rinktinė.

Šiemet į Europos čempionatą vietoje dviejų duetų buvo deleguotos net keturios poros: pirmoji ir trečioji nacionalinio čempionato vietos ir taip pat šokėjai pagal Rising Stars reitingo rezultatus.

Marco Bodini ir Kristina Charitonovaitė (Šiaulių “Šypsena” ir Vilniaus “Ratuto”) turnyre užėmė 7-ąją vietą, o nuo finalo juos teskyrė minimalus balų skaičius. Pusfinalyje Marco ir Kristinos šokimas buvo įvertintas 177,666 balo, kai paskutinė į finalą patekusi pora surinko 177,916 balo. Dėl galimybės varžytis finale mūsiškiai kovėsi su duetu iš Danijos Dmitri Kolobov ir Signe Busk. Pusfinalyje Marco ir Kristina laimėjo abu valsus, ir, nors danai buvo pranešesni, atliekant tango ir fokstrotą, tačiau pagal balų skaičių po keturių šokių pirmavo Lietuvos atstovai. Paskutinis šokis – kvikstepas – šį kartą buvo lemiamas ir sėkmingesnis D. Kolobov ir S. Busk.

Puikiai čempionate pasirodė ir debiutantai. Aurimas Meška ir Ainė Rutkauskaitė (Kauno Editos Daniūtės šokių studija) užėmė 17-ąją vietą, surinkę 159,502 balo ir geriausiai įvertinti už kvikstepą; Edvardas Mašaro ir Gabija Lapševičiūtė (Vilniaus “Spindulys”) ketvirtfinalyje buvo 24-ti su 156,334 balo ir geriausiai įvertinti už fokstrotą.

Domantas Balevičius ir Dominyka Brantaitė (Kauno “Duetas”) savo debiutiniame suaugusiųjų Europos čempionate užėmė 41-42 – ąją vietas (geriausiai Domantas ir Dominyka varžybose sušoko tango ir fokstrotą).

Kaip sakė sportininkus į čempionatą lydėjusi Šiaulių “Šypsenos” trenerė Neringa Untulienė, nors pirmame ture dar jautėsi šiek tiek jaudulio, vėliau visos poros šoko puikiai: “Labai palankiai mūsiškius įvertino kolegos iš kitų šalių! Visi šoko labai gerai ir matyti, kad Lietuvoje bręsta finalo ir pusfinalio lygio sportininkai. Čia Moldovoje mes, Lietuvos komandos sirgaliai, žinoma, tikėjomės dar kiek aukštesnių pozicijų, tačiau visus reikia pagirti už labai gerą šokimą ir paskatinti nenuleisti rankų.”

Kaip ir tikėtasi, auksą Moldovoje iškovojo šeimininkai – Alexey Glukhov ir Anastasia Glazunova (194,082 balo). Pastarąjį kartą oficialiame WDSF čempionate jie šoko 2021 m. ir tada nusileido tik Evaldui ir Ievai Sodeikoms bei F. Galuppo ir D. Pacini iš Italijos.

Sidabrą tokio lygmens turnyre šiais metais pirmą kartą iškovojo Rares Cojoc ir Andrea Matei iš Rumunijos (188,123 balo), bronzą – Tomas ir Violeta Fainšil, atstovaujantys Vokietijai (186,461 balo). Tarp ketvirtosios ir šeštosios pozicijų skirtumai finale buvo mažesni: V. Shurin ir A. Meshkova iš Latvijos buvo 4-ti (182,163 balo), D. Mycka ir M. Freiberga iš Lenkijos – 5-ti (181,374 balo), D. Kolobov ir S. Busk iš Danijos – 6-ti (180,208 balo).

Šio Europos čempionato dalyvius vertino teisėjai iš Estijos, Prancūzijos, Danijos, Čekijos, Moldovos, Sakartvelo, Ispanijos, Rumunijos, Lenkijos, Vokietijos. Pirmą kartą po pertraukos komisijoje dirbo antroji WDSF statusą įgijusi teisėja Anastasia Titkova. Tuo tarpu su šia kolegija, kas geriausi kontinente, sprendė ir Lietuvos vertintojas Donatas Vėželis.

Sekmadienį Moldovoje ant to paties parketo žengs jaunimo iki 21 m. amžiaus 10 šokių disciplinos Europos čempionato dalyviai, tarp kurių palaikysime ir dvi Lietuvos šokėjų poras!