Kristupas Mlinskas ir Liepa Rudnickaitė – jaunimo iki 21 m. Europos vicečempionai!

Labai vėlų sekmadienio vakarą Moldovoje baigėsi WDSF jaunimo iki 21 m. amžiaus 10 šokių disciplinos Europos čempionatas. Lietuvos šokėjams čia sekėsi puikiai!

Kristupas Mlinskas ir Liepa Rudnickaitė (Klaipėdos “DS dance” ir Kauno “Sūkurys”), nuo pirmojo turo buvę tarp čempionato lyderių, iškovojo sidabro medalius! Finale mūsų šokėjai surinko 29 balus, o teisėjai palankiau įvertino jų standartinius šokius: lėtas valsas, Vienos valsas, fokstrotas ir kvikstepas buvo vertinami antrosiomis vietomis, samba, čia čia čia ir rumba – trečiosiomis, o tango, pasodoblis ir džaivas – ketvirtosiomis. Nuo trečiosios pozicijos atitrūkę 3,5 balo, Kristupas ir Liepa ne tik pasidabino medaliais, bet ir džiaugėsi vicečempionų titulu.

Porą į varžybas lydėjęs treneris Šarūnas Šiaučiulis sakė, kad trenerių komanda labai tikėjo šokėjais ir toliau tiki, kas šis pasiekimas yra dueto gražaus kelio pradžia. “Sunkus darbas ir tikėjimas šokiu lėmė tokį rezultatą, kuriuo šiuo momentu norime pasidžiaugti!” – sakė Š. Šiaučiulis.

Europos čempionate debiutavę Augustas Lopeta ir Gabija Gumbrytė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”) pateko į varžybų pusfinalį ir galutinėje įskaitoje užėmė 10-ąją vietą. Lemiamame ture šokėjai šiek tiek geriau buvo vertinami už Lotynų Amerikos šokių programą. Kartu su auklėtiniais Moldovoje buvusi trenerė Miglė Klupšaitė Venckė taip pat džiaugėsi Augusto ir Gabijos labai geru pasirodymu: “Vaikai sušoko nerealiai! Kaip pirmasis Europos čempionatas – kosmosas! Mes labai laimingi!”

Iš viso šiame Europos čempionate startavo 26 poros iš 18 valstybių. Čempionais tapo parketo šeimininkai – Vladimir Cebanu ir Sofia Chiorescu, laimėję visus 10 šokių. Bronza atiteko Ispanijos atstovams Daniel Ficola ir Tatianai Gonzalez Contreras. Kitas tris vietas finale atitinkamai pasidalino Portugalijos, Čekijos ir Rumunijos šokėjai.

Šokėjus vertino teisėjai iš Estijos, Prancūzijos, Čekijos, Sakartvelo, Ispanijos, Rumunijos, Lenkijos, Moldovos, Italijos.